Як острожанам підготуватися до опалювального сезону?

Невдовзі в Острозі стартує опалювальний сезон. У зв‘язку з цим ділимося порадами Міністерства регіонального і територіального розвитку щодо того, як підготувати квартири та будинки до початку обігріву.

Зменшити втрати тепла

Готуючись до опалювального сезону, варто проклеїти металопластикові вікна та вхідні двері у домівках спеціальними гумовими або силіконовими ущільнювачами.

Про всяк випадок Мінрегіон радить завчасно визначити одну кімнату у квартирі або будинку, яка буде обігріватися.  

Подбати про утеплення будинку

Слід якомога ретельніше зберігати тепло у під‘їздах, підвалах та на горищах. Спершу – дізнатися, чи в будинку утеплені трубопроводи й упевнитися в тому, що вікна та двері у під’їзді щільно зачиняються.

Підготувати батареї 

Перед стартом обігріву варто відсунути від батарей усі меблі, зняти із них декоративні панелі та зібрати штори, які можуть заважати потрапити теплу до кімнати. 

Окрім цього, Мінрегіон радить наклеїти тепловідбивні екрани на стіни за батареями – фольгований матеріал допоможе зберегти в приміщенні більше тепла.

Перевірити обладнання

Перед початком сезону можна викликати додому фахівця, який перевірить стан розеток, проводок та електроприладів. У випадку індивідуального опалення також варто завчасно перевірити справність котла. 

Встановити додаткові джерела тепла

Жителям будинків варто подумати над тим, щоб придбати твердопаливний котел, як додатковий варіант для обігріву помешкання. З допомогою пристрою вдасться опалювати приміщення дровами або вугіллям. 

Для обігріву дровами також можна використовувати пічку, перевіривши перед цим її справність.

Запастися паливом та купити електрогенератор

Перед початком опалювального сезону варто завчасно закупити тверде паливо для опалювання будинку. Це можуть бути дрова, вугілля чи палети.

Також для обігріву помешкання чиновники радять придбати електрогенератор. До слова, ним можна користуватися разом із сусідами. 

Об‘єднатися з іншими мешканцями

Щоб не лишитися в біді, якщо виникнуть проблеми з опаленням, варто завчасно проговорити всеможливі варіанти обігріву помешкання із родичами та сусідами. Спільні дії допоможуть не залишитися без тепла цього сезону.

Богдана ТОРБА