Як отримати субсидію у 2021 році?

З 1 жовтня в Україні почався період оформлення житлових субсидій. Нещодавно Кабмін змінив правила призначення та виплати житлових субсидій, оприлюднивши постанову № 420. На змогу отримати субсидію тепер впливають депозити, дивіденди та закордонних поїздки людини.

У Мінсоцполітики пояснюють, як тепер отримати субсидію.  

Кому призначають субсидію?

Субсидію призначають одній людині зі всіх, яка живе за місцем своєї реєстрації. Однак врахуваються всі зареєстровані особи в будинку.

При цьому до уваги беруться доходи членів сім’ї, якщо вони проживають не за місцем реєстрації.

Субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника), якщо в будинку живуть діти без батьківської опіки та/або недієздатні особи працездатного віку.

Субсидія може бути призначена за місцем проживання людини (а не за реєстрацією). Для цього потрібен договір найму, що засвідчує оренду житла. Право на субцидію мають і громадяни, що будують будинок власними коштами, але чиї будинки ще не  житлові.

Субсидія також може призначатися одному зі членів сім’ї, які не зареєстровані в будинку, і проживають у ньому без договору оренди житла, якщо це внутрішньо переміщені особи.

Кому не будуть призначати субсидії за новими правилами?

Субсидію не призначатимуть, якщо площа житла перевищує 130 кв. метрів для квартир у багатоповерхівці, 230 кв. метрів — для власних будинків (крім дитячих будинків сімейного типу, прийомних та багатодітних сімей).

Житлову субсидію не будуть призначати, якщо будь-хто з членів сім’ї має у власності:

  • транспорт, рік випуску якого менше п’яти років (окрім мопеда і причепа);
  • більше за один транспортний засіб, рік випуску якого менше 15-ти років (окрім мопеда і причепа).

Важливо, аби ніхто з повнолітніх членів сім’ї не перебував за кордоном більше 60-ти днів. У цей період не враховують дні службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до трьох років. 

Не отримають субсидію, якщо мешканець житла впродовж 12 місяців здійснив операцію на суму більшу за 50 тис. гривень:

  • купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів, будівельних матеріалів, товарів довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які роботи або послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування);
  • платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об’єктів спадщини та дарування);
  • внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації;
  • благодійну діяльність (винятково у вигляді сплати коштів);
  • надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики.

Також з’явилася нова умова для призначення субсидії: ніхто з членів сім’ї не повинен володіти більше ніж одним житловим приміщенням. Якщо людина має на банківському рахунку суму більшу 25-кратного розміру прожиткового мінімуму (приблизно 59 тисяч грн), або придбала іноземну валюту, чи банківські метали дорожче за 50 тис. гривень, то вона не зможе отримати субсидію.

Як оформити субсидію?

Для цього треба заповнити:  

За потреби можна також додати: договір оренди житла, довідки про доходи та інші документи. Наприклад, документами, що підтверджують проживання людини не за місцем реєстрації. Це:

  • довідки, що підтверджують місце перебування на території, наприклад, іншої області через роботу, лікування, навчання, довготривале відрядження або відбування покарання;
  • довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому будинку;
  • акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради;
  • договори оренди житла в іншому місці.

Ці бланки безплатні. Їх видають за безпосереднім зверненням громадянина в Управліннї праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради. Їх також можна роздрукувати з сайту Міністерства соціальної політики.

Заповнивши ці форми, жителі острозької громади можуть відправити їх поштою на адресу Острозького управління праці та соцзахисту населення. 

Також документи можна подати посадовій особі виконкому місцевої ради або у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП). Вони впродовж трьох робочих днів передадуть заповнені документи структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

Крім того, можна заповнити електронні бланки і надіслати їх електронною поштою.

Для оформлення субсидії онлайн на вебсайті Мінсоцполітики можете перейти за покликанням. Скористайтесь покроковою інструкцією.