“Чула має бути якийсь відомий гурт?”, – запитує одна з відвідувачів.
“Не знаю, на скільки відомий, але пісні у них класні. Якраз учора слухала”, – відповідає їй інша.
Біля одного зі столів з’юрмилися діти та дехто з дорослих. Вони спостерігають за рухами народного майстра з Луцька, гончара, учасника добровільного об’єднання майстрів творчості “Рукотвори Волині” Анатолія Філозофа.
Він проводить майстер-клас із виготовлення свіщиків. Глядачі намагаються все повторювати за ним.
За іншим столом розфарбовує еко-сумки працівниця дитячої Острозької бібліотеки Вікторія Степанюк.
Поруч із нею петриківським розписом оздоблює дерев’яні ложки працівниця Острозької міської бібліотеки Тетяна Підгородецька. А вхід до вежі прикрасила авторськими картинами Людмила Шевчук.
“Це перша річниця Культурного Барбакану, він був відкритий минулого року 16 вересня. Це була ключова подія в місті, яка об’єднала і громаду, і владу, і бізнес. З’явився простір, в якому можна проводити заходи такого масштабу. Минулого року один фестиваль, цього року – інший, трішки менший , але теж затишний та цікавий. Хочеться, щоб такого в Острозі було побільше, щоб Барбакан оживав не лише двічі чи тричі на рік, щоб завжди збиралося багато людей, які б долучалися до подібних організацій”, – розповідає керівниця туристично-рекреаційного відділу Анастасія Драчук.
Коли останній шматок торта віддали гостям, у вежі почалася метушня, працівники почали забирати стільці. До апаратури підійшов звукорежисер, а з ним і учасники гурту “Vidverto”. Налаштовували апаратуру довше, ніж очікували. Тим часом, навколо музикантів згуртувався натовп. Соліст привітався з публікою.
Усього гурт виконав 17 пісень, а після вигуків “На біс!” музиканти зіграли ще одну.
“Особисто я відкрив для себе нове місто, адже я тут уперше. Мені дуже приємно тут знаходитися. Гостро відчувається студентський дух, дух молоді. Щось подібне я відчував у Полтаві. Але в якому місті ви б не були – будьте щасливими”, – ділиться соліст гурту “Vidverto” Євген Назарук.
Як тільки учасники гурту попрощалися з глядачами, люди почали покидати вежу. По той бік Барбакану сформувався натовп – усі чекали на початок видовища. Вогняне шоу цього разу виконував дует із Луцька FIRE DANCE SHOW. Найбільше емоцій вони викликали у дітей: ті вітали трюки вигуками та оплесками.
Учасниця дуету Олександра Селезньова розповіла про підготовку до виступу та роль публіки у дійстві:“Це дуже добре, що люди аплодують під час самого виступу, тому що коли немає віддачі від людей, артист не розуміє, чи все добре він робить, чи людям взагалі подобається? Тому, коли є якісь складні трюки, і нам аплодували, особливо там, де в нас були якісь парні трюки разом, це дуже надихає і підтримує. Період тренувань наступає в кінці вересня. Цілу зиму-весну ми просто “відточуємо” постановки”.
Після шоу почалася дискотека. За апаратурою був ді-джей із Рівного Micik Gonibez.