Як святкували річницю Барбакану (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Чи не вперше за тиждень погода тепла та сонячна. Біля Татарської вежі вже кипить робота. Керівниця відділу культури й туризму Юлія Ярмолка разом із колегами надувають повітряні кульки, готують місця для майстер-класів, налаштовують апаратуру. Люди збираються та діляться між собою очікуваннями.

“Чула має бути якийсь відомий гурт?”, – запитує одна з відвідувачів.
“Не знаю, на скільки відомий, але пісні у них класні. Якраз учора слухала”, – відповідає їй інша.

Біля одного зі столів з’юрмилися діти та дехто з дорослих. Вони спостерігають за рухами народного майстра з Луцька, гончара, учасника добровільного об’єднання майстрів творчості “Рукотвори Волині” Анатолія Філозофа.

Він проводить майстер-клас із виготовлення свіщиків. Глядачі намагаються все повторювати за ним.

За іншим столом розфарбовує еко-сумки працівниця дитячої Острозької бібліотеки Вікторія Степанюк.

Поруч із нею петриківським розписом оздоблює дерев’яні ложки працівниця Острозької міської бібліотеки Тетяна Підгородецька. А вхід до вежі прикрасила авторськими картинами Людмила Шевчук.

“Це перша річниця Культурного Барбакану, він був відкритий минулого року 16 вересня. Це була ключова подія в місті, яка об’єднала і громаду, і владу, і бізнес. З’явився простір, в якому можна проводити заходи такого масштабу. Минулого року один фестиваль, цього року – інший, трішки менший , але теж затишний та цікавий. Хочеться, щоб такого в Острозі було побільше, щоб Барбакан оживав не лише двічі чи тричі на рік, щоб завжди збиралося багато людей, які б долучалися до подібних організацій”, – розповідає керівниця туристично-рекреаційного відділу Анастасія Драчук.

Гостей збирається все більше, кожен розглядає вироби з майстер-класів, підходить до фуд-зони.
Та раптом музика затихає. Працівниця Острозького районного будинку школяра Оксана Волощенко збирає біля себе дітей та навчає їх середньовічних танців. А згодом усі присутні потрапляють у епоху Ренесансу разом із Наталією Кушнірук, яка підготувала лекцію з нагоди святкування річниці.
“Ці стіни завжди знайдуть свого глядача. Зараз тут тісно, але затишно. Я вважаю, що це лише початок – річниця. Це прекрасна мета – відродження, збагачення нашого міста таким простором. Культурний Барбакан – не просто назва, то вже рідне. І зараз толоки відбуваються біля моста. Ми хочемо зробити це місто кращим, і почати треба із себе. Знайти можливість, час, бажання”, – розповідає громадська діячка Олена Макарук.
Після виступу вечірньої школи Анастасія Драчук запитала: “Хто знає, без чого не обходиться жоден день народження?”. Відповідь одразу дали дітлахи: “Без торта!”. 
Внесли святковий торт, розрізати його дозволили почесним гостям.

Коли останній шматок торта віддали гостям, у вежі почалася метушня, працівники почали забирати стільці. До апаратури підійшов звукорежисер, а з ним і учасники гурту “Vidverto”. Налаштовували апаратуру довше, ніж очікували. Тим часом, навколо музикантів згуртувався натовп. Соліст привітався з публікою.

Усього гурт виконав 17 пісень, а після вигуків “На біс!” музиканти зіграли ще одну.

“Особисто я відкрив для себе нове місто, адже я тут уперше. Мені дуже приємно тут знаходитися. Гостро відчувається студентський дух, дух молоді. Щось подібне я відчував у Полтаві. Але в якому місті ви б не були – будьте щасливими”,
– ділиться соліст гурту “Vidverto” Євген Назарук.

Як тільки учасники гурту попрощалися з глядачами, люди почали покидати вежу. По той бік Барбакану сформувався натовп – усі чекали на початок видовища. Вогняне шоу цього разу виконував дует із Луцька FIRE DANCE SHOW. Найбільше емоцій вони викликали у дітей: ті вітали трюки вигуками та оплесками.

Учасниця дуету Олександра Селезньова розповіла про підготовку до виступу та роль публіки у дійстві:“Це дуже добре, що люди аплодують під час самого виступу, тому що коли немає віддачі від людей, артист не розуміє, чи все добре він робить, чи людям взагалі подобається? Тому, коли є якісь складні трюки, і нам аплодували, особливо там, де в нас були якісь парні трюки разом, це дуже надихає і підтримує. Період тренувань наступає в кінці вересня. Цілу зиму-весну ми просто “відточуємо” постановки”.

Після шоу почалася дискотека. За апаратурою був ді-джей із Рівного Micik Gonibez.

“Із появи локації Культурний Барбакан я здивований, тому що вона навіть закрута для цієї області. тобто те, як вона зроблена, як виглядає, те, що тут можна проводити, її потенціал просто вражають . Сьогодні я ходжу і роблю сотні фото, розсилаю по всій країні і всі мені заздрять. Я радий, що мені випала така нагода тут пограти. Острожанам хочеться побажати: розвивайтеся, радійте, насолоджуйтесь та будьте завжди молодими!”, – каже ді-джей Михайло Міцик.
автори: Анастасія ВОЛИНСЬКА, Дарія БОРИСОВИЧ
фото: Дарія Борисович