Як в Острозі працюють державні установи під час карантину?

В Україні запровадили карантин 12 березня через поширення коронавірусної хвороби COVID-19. У зв’язку з цим деякі установи змінили свій режим роботи .

                                                          Міська рада
“Виконавчий комітет Острозької міської ради працює як і раніше , але з дотриманням певних нових правил. У нас на вахті є людина, як контролює, щоб усі, хто заходить в приміщення, були в масках. При вході стоїть антисептик, а через кожні 2-3 години проводиться дезінфекція приміщення”,- розповідає мер Острога Олександр Шикер. 

Також він зазначає, що біля кожного з відділів виконкому розташована скринька, куди можна кидати необхідні заяви, документи. Для детальної інформації або ж консультації потрібно звертатися за номером, який написаний біля скриньки. Після опрацювання заяв працівник міськради надсилає відповідь у паперовому варіанті на адресу, зазначену в документі . 

Відділ центру надання адміністративних послуг працює по-іншому. Для того, щоб , наприклад, оформити документи на оренду землі, потрібно безпосередньо прийти в установу. У приміщенні може знаходитися не більше трьох людей, заборонений вхід без масок. Дотримання правил контролюється працівниками ЦНАПу. Для безпеки також встановили захисні екрани, щоб утриматися від безпосереднього контакту.

                            Острозька центральна районна лікарня
“Лікарня надає медичну допомогу згідно з чинним законодавством та відповідно до наказу кабінету міністрів 1227 «Про захист населення від інфекційних хвороб»”, – зазначає головний лікар Острозької центральної районної лікарні Василь Веляник.

Також він  розповідає, що в місті знаходиться сортувальний пункт. Тобто біля лікарні встановлена палатка і пацієнти, яким потрібно звернутися, наприклад, до лікарів вузької спеціальності, спершу повинні пройти до пункту. Їм вимірюють температуру та перевіряють стан здоров’я. Якщо у пацієнта виявили ознаки респіраторного захворювання – то його відразу направляють до кабінету інфекціоніста. 

                                          Острозька міська бібліотека
“Із запровадженням карантину ми не обслуговували читачів , але після деяких послаблень бібліотека знову працює”,-  каже працівниця бібліотеки Людмила Захарчук.

Варто зазначити, що в бібліотеці також діють обмеження: масочний режим, обмежена кількість людей , дезінфекція приміщення. 

                                      Державна міграційна служба Острога
Паспортний стіл надає всі необхідні послуги жителям Острога відповідно до чинного законодавства”, – зазначає адміністрація ДМС Острога.

Послуги які надаються державною міграційною службою України:

  1. Набуття громадянства України.
  2. Паспорт громадянина України.
  3. Документи для виїзду за кордон.
  4. Реєстрація / зняття місця проживання.
  5. Документування іноземців:
  6. Набуття статусу біженця або додаткового захисту.

Заходити в установу може заходити обмежена кількість людей та лише в масках.