Як в Острозі та Україні стримують поширення коронавірусу?

Щоб запобігти поширенню коронавірусу уряд постановив скасувати всі міжміські перевезення та обмежити кількість учасників масових заходів до 10 осіб 17 березня. Заборона діятиме з 18 березня по 3 квітня.

Які обмеження ввели?

  • на усій території України скасували регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у містах, областях та між міському сполучення;
  • не можна перевозити більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах;
  • заборонено перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішніх сполучень (приміському, міському, регіональному та дальньому);

*При цьому АТ «Укрзалізниця» зможе здійснювати окремі пасажирські рейси у внутрішньому сполученні. Такі рішення прийматимуть в окремих випадках за  погодженням з Мінінфраструктури та МОЗ (МЗС та Держприкордонслужбою у випадках міжнародних перевезень).

  • Також з 17 березня в Україні заборонили проводити всі масові (культурні, розважальні, спортивні, соціальні, релігійні, рекламні та інші) заходи, у яких бере участь понад 10 осіб. Дозволені лише заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
  • припинять роботу заклади громадського харчування та розважальні центри. Послуги харчування надаватимуть лише з доставкою та з дотриманням умов захисту від інфекцій;
  • дозволяється торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Також можна здійснювати банківську та страхову діяльність;
  • З 16 березня в Україні заборонили в’їзд на територію іноземців. Коли скасують заборону, залежить від поширення вірусу.                                        Куди звертатись за консультацією?

Жителі Рівненської області можуть отримати безкоштовну консультацію щодо протидії коронавірусу за телефоном 0 800 500 078. Про це повідомляють у Рівненській облдержадміністрації.

На сьогодні за результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру отримано 5 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (4) та Житомирська (1, летальний випадок) області.

Які симптоми зараження коронавірусом?

У ВООЗ пишуть, що найбільш розповсюджені симптоми COVID-19 – лихоманка, сухий кашель та відчуття втоми. Також серед симптомів – вологий кашель,  ускладнене дихання, головний біль та більу м’язах, рідше – озноб і нудота.

За даними ВООЗ, хворобу легко переносить 80% людей.

У зоні ризику зазвичай люди із хронічними захворюваннями. Серед таких: діабет, серцево-судинні проблеми, високий кров’яний тиск.

Що робити, якщо запідозрили в себе симптоми коронавірусу?

У Міністерстві охорони здоров’я радять звертатись до сімейного лікаря або на регіональні “гарячі лінії”. Звідти вас направлять на обстеження до лікарні. Там у вас візьмуть зразок, який направлять до регіональної вірусологічної лабораторії.

Спочатку зразки протестують на відсутність вірусів грипу. Якщо грип не підтвердять, тестуватимуть на наявність інших інфекцій (тобто решти коронавірусів, які не COVID-19).

Якщо й вони не підтвердяться, зразки поїдуть до вірусологічної лабораторії в Києві (Центр громадського здоров’я МОЗ України). Звідти – до лабораторії ВООЗ.

Якщо у вас виявлять COVID-19, то першочергово з’ясують, з ким ви спілкувались останнім часом. Їм запропонують ізоляцію на два тижні.

Нагадаємо основні рекомендації щодо профілактики зараження коронавірусом на місці роботи:

  • Працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома;
  • Якщо на роботу вийшла людина з гострим респіраторним захворюванням, її слід відокремити від інших працівників та негайно направити додому;
  • Прибирати на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення;
  • Обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд;
  • Уникати поїздок до країн, де інфекція найбільш поширена.

Яка ситуація в Острозі?

З 12 березня у всіх навчальних закладах Острозької тергромади оголосили карантин. З 16 – у всіх дошкільних. До аналогічних кроків вдалася Острозька академія.

З 17 березня в Острозі закривають усі заклади торгівлі, салони краси, тренажерні зали, Школу мистецтв, Дитячо-юнацько спортивну школу.
Продуктові магазини, аптеки та заправки – працюватимуть.

З підозрою на коронавірус до Острозького райцентру первинної медико-санітарної допомоги звернулися двоє людей, повідомив Ostroh.info головний лікар закладу Олександр Стратюк. Одна людина повернулася з Китаю, інша – з Італії. Їхні зразки відправили у Рівненську обласну лікарню – обидва не підтвердилися.