Як змінити свою виборчу адресу?

Змінити свою виборчу адресу громадяни України можуть до 10 вересня. Таким чином на місцевих виборах можна проголосувати за місцем фактичного проживання, а не реєстрації.

До прикладу, якщо ви зареєстровані в Києві, але проживаєте в Острозі — ви зможете проголосувати в одній з острозьких виборчих дільниць. Для цього потрібно змінити виборчу адресу. Впродовж року ви не зможете змінити виборчу адресу повторно. 

Як змінити виборчу адресу?

Щоб змінити виборчу адресу, потрібно мати дві речі: паспорт або тимчасове посвідчення громадянина Україна та заяву про зміну виборчої адреси. Бланк заяви можна завантажити в додатку до постанови ЦВК № 88. Тобто жодних документів, які підтверджують ваше фактичне місце проживання, подавати не потрібно. Раніше Центральна виборча комісія скасувала таку вимогу. Для цього вам варто звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців, де в цей момент проживаєте. В Острозі це проспект Незалежності,14. 

 

Документи можна подати й онлайн на сайті Державного реєстру виборців через кабінет виборця в розділі «заяви, запити». Однак, для цього потрібно мати електронний цифровий підпис (ЕЦП).  Його може отримати фізична чи юридична особа в одному з акредитованих центрів верифікації ключів. Їх перелік можна переглянути  на сайті  «Центральний засвічуваний орган». На сайтах центрів розміщена й інформація про порядок отримання електронного підпису.

Скільки часу розглядають заяву?

На це передбачено 15 днів з моменту отримання. Якщо у заяві будуть помилки, неточності — строк може збільшитись. 

На електронну адресу, яку ви зазначите в онлайн-заяві, прийде повідомлення про внесення до «нової» виборчої адреси. Якщо виборець  подав заяву особисто чи через представника — він також може отримати повідомлення, але про це також потрібно зазначити в заяві.