Жителям 30-кілометрових зон скасували пільги на електроенергію

До 1 січня для жителів 30-кілометрових зон (Острог та Острозький район також входять до такої зони) діяли пільги на електроенергію. Жителі мали 30% знижки на електроенергію, як компенсацію за постійний ризик через те, що проживають біля Хмельницької АЕС.

Міський голова Острога Юрій Ягодка повідомив, що на позачерговій сесії депутати підтримали рішення направити звернення до всіх можливих інстанцій та народних депутатів, щоб врегулювати це питання:

В межах компетенції органів місцевого самоврядування, щоб роз’язати це питання більше важелів немає. Як відреагують органи й, взагалі, ті, до кого направляли звернення, поки невідомо, адже на них якось вплинути ми не можемо і, власне, можемо лише чекати. Це питання актуальне не тільки для нашої громади”. 

Також депутат Рівненської обласної ради Віталій Ундір подав проєкт рішення “Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо відновлення пільг з оплати електроенергії для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій”. Депутати Рівненської обласної ради мають розглянути це звернення на наступній сесії.

Оплата за електроенергію для жителів 30-кілометрових зон, зокрема для жителів Острожчини, зросла у 2,67 раза. 

Житель Острога Роман Шулик розповідає:

Я платив близько 2-2,5 тисяч гривень в місяць завдяки, власне, тарифу на опалення та пільзі. Тепер мені доведеться більше 5 тисяч гривень платити за опалення, зважаючи на те, що кількість кВт, яку я використовую, близько 3000. Тобто, це суттєво вдарить по сімейному гаманцю”. 

Також Роман Шулик каже, що він не проти підняття цін на електроенергію, але проти того, щоб це відбувалося одномоментно:

Та група населення, яка поставила електроопалення і повірила, що це електроопалення дозволяє Україні відмовитися, наприклад, від того самого російського газу, дійсно суттєво втратить зараз через те, що цей тарифний план відміняється. Тобто, а нащо було, взагалі, речі такі робити? Як можна вірити тій державі, яка відмовляється від своїх зобов’язань?

Варто зауважити, що міський голова Нікополя Олександр Саюк зареєстрував на сайті президента петицію щодо повернення пільг на електроенергію жителям 30-кілометрових зон. Міський голова Юрій Ягодка вже підписав цю петицію.