До кінця року залишилося менше місяця, тому ми проаналізували доступний звіт про виконання бюджету Острозької міської територіальної громади за січень-жовтень 2023 року.
За 10 місяців громада отримала 335, 5 мільйонів гривень. Це 87,4% від запланованого річного бюджету. Для того, аби досягнути плану, до кінця року туди повинно надійти ще трохи більше 48 мільйонів.
Скриншоти з порталу Open Budget
Структура бюджету за доходами
Доходи міського бюджету майже повністю складаються із податкових надходжень та офіційних трансфертів — 95,5% від усієї суми.
Open Budget
Гроші з податків становлять більше 150 мільйонів гривень (44,9% від бюджету) і складаються з:
- податків на доходи, прибуток та збільшення — 101 мільйон 317 тисяч;
- місцевих податків та зборів, які сплачуються — 38 мільйонів 618 тисяч;
- податків на товари та послуги — майже 9 мільйонів;
- рентної плати та плати за використання природних ресурсів — 1 мільйон 657 тисяч;
- інших податків та зборів — 75 тисяч гривень.
Офіційні трансферти – кошти, що надходять до місцевого бюджету з державного, як підтримка, інших місцевих бюджетів і додаткова безповоротна допомога. Вони складають 169 мільйонів, 706 тисяч гривень (50% від усієї суми бюджету).
Також бюджет поповнюється за рахунок неподаткових надходжень — 9,5 мільйона (2,86%).
Найбільші з них:
- власні надходження бюджетних установ (органів місцевого самоврядування і створених ними організацій) — майже 8 мільйонів;
- доходів від операцій з капіталом (реалізація безхазяйного майна, валютних цінностей, скарбів, державних запасів товарів, землі, нематеріальних активів) — 5 мільйонів 465 тисяч;
- коштів від цільових фондів — 97 тисяч гривень.
Державні цільові фонди — форма перерозподілу грошей для фінансування найважливіших суспільних потреб.
Структура бюджету за видатками
OpenBudget
Найбільше коштів з міського бюджету у 2023 році витрачали на освіту (загальна середня, позашкільна, дошкільна та інші заклади і заходи) — 202 мільйони 113 тисяч гривень. Це 67,4% від усієї суми.
На другому місці загальнодержавні функції — майже 49 мільйонів (16,3%). До них належить фінансування державних органів управління (85% від суми), міжбюджетні транферти (13,6%) — кошти, які передаються з одного бюджету до іншого, та інші загальнодержавні функції.
Далі соціальний захист та соціальне забезпечення — 13 мільйонів 664 тисячі (соцзахист на випадок непрацездатності, соцзахист пенсіонерів, сімʼї, дітей та молоді, інша діяльність у сфері соцзахисту).
На четвертому місці духовний та фізичний розвиток — 11 мільйонів 701 тисяча гривень (на культуру і мистецтво виділили 9 мільйонів 533 тисячі, а на фізичну культуру і спорт 2 мільйони 167 тисяч).
Житлово-комунальне господарство складає 8,5 мільйонів гривень від усієї суми.
Далі економічна діяльність (транспорт, сільське та лісове господарство, інша промисловість та будівництво, інша економічна діяльність) — 6 мільйонів 654 тисячі,
На охорону здоровʼя (лікарні та санаторно-курортні заклади, поліклініки і амбулаторії, швидку допомогу, іншу діяльність у сфері охорони здоровʼя) виділили 5,5 мільйонів.
А на громадський порядок та безпеку — 2 мільйони 732 тисячі гривень.