Звідки беруть і куди витрачають кошти з бюджету Острозької громади?

До кінця року залишилося менше місяця, тому ми проаналізували доступний звіт про виконання бюджету Острозької міської територіальної громади за січень-жовтень 2023 року. 

За 10 місяців громада отримала 335, 5 мільйонів гривень. Це 87,4% від запланованого річного бюджету. Для того, аби досягнути плану, до кінця року туди повинно надійти ще трохи більше 48 мільйонів. 

Скриншоти з порталу Open Budget

Структура бюджету за доходами

Доходи міського бюджету майже повністю складаються із податкових надходжень та офіційних трансфертів — 95,5% від усієї суми. 

Open Budget

Гроші з податків становлять більше 150 мільйонів гривень (44,9% від бюджету) і складаються з:

  • податків на доходи, прибуток та збільшення — 101 мільйон 317 тисяч;
  • місцевих податків та зборів, які сплачуються — 38 мільйонів 618 тисяч;
  • податків на товари та послуги — майже 9 мільйонів; 
  • рентної плати та плати за використання природних ресурсів — 1 мільйон 657 тисяч; 
  • інших податків та зборів — 75 тисяч гривень. 

Офіційні трансферти – кошти, що надходять до місцевого бюджету з державного, як підтримка, інших місцевих бюджетів і додаткова безповоротна допомога. Вони складають 169 мільйонів, 706 тисяч гривень (50% від усієї суми бюджету). 

Також бюджет поповнюється за рахунок неподаткових надходжень — 9,5 мільйона (2,86%). 

Найбільші з них:

  • власні надходження бюджетних установ (органів місцевого самоврядування і створених ними організацій) — майже 8 мільйонів;
  • доходів від операцій з капіталом (реалізація безхазяйного майна, валютних цінностей, скарбів, державних запасів товарів, землі, нематеріальних активів) — 5 мільйонів 465 тисяч;
  • коштів від цільових фондів — 97 тисяч гривень.

Державні цільові фонди — форма перерозподілу грошей для фінансування найважливіших суспільних потреб. 

Структура бюджету за видатками

OpenBudget

Найбільше коштів з міського бюджету у 2023 році витрачали на освіту (загальна середня, позашкільна, дошкільна та інші заклади і заходи) — 202 мільйони 113 тисяч гривень. Це 67,4% від усієї суми. 

На другому місці загальнодержавні функції — майже 49 мільйонів (16,3%). До них належить фінансування державних органів управління (85% від суми), міжбюджетні транферти (13,6%) — кошти, які передаються з одного бюджету до іншого, та інші загальнодержавні функції. 

Далі соціальний захист та соціальне забезпечення — 13 мільйонів 664 тисячі (соцзахист на випадок непрацездатності, соцзахист пенсіонерів, сімʼї, дітей та молоді, інша діяльність у сфері соцзахисту). 

На четвертому місці духовний та фізичний розвиток — 11 мільйонів 701 тисяча гривень (на культуру і мистецтво виділили 9 мільйонів 533 тисячі, а на фізичну культуру і спорт 2 мільйони 167 тисяч).

Житлово-комунальне господарство складає 8,5 мільйонів гривень від усієї суми.

Далі економічна діяльність (транспорт, сільське та лісове господарство, інша промисловість та будівництво, інша економічна діяльність) — 6 мільйонів 654 тисячі, 

На охорону здоровʼя (лікарні та санаторно-курортні заклади, поліклініки і амбулаторії, швидку допомогу, іншу діяльність у сфері охорони здоровʼя) виділили 5,5 мільйонів.

А на громадський порядок та безпеку — 2 мільйони 732 тисячі гривень.