Чому закрилася студентська їдальня?

Їдальня, яка знаходилась на території студмістечка, припинила свою роботу в червні 2019 року. Чому так сталось та що тепер буде в приміщенні колишньої їдальні ми запитали в ректора Національного університету «Острозька академія» – Ігоря  Пасічника.

– Як з’явилася їдальня?

Їдальню відкрили в 1994 разом із Острозькою академією. Це була власність академії. Раніше держава дозволяла мати свою їдальню, а пізніше заборонила. Приблизно через сім років, вона стала комерційною. Їдальня перейшла у власність підприємниці Найчук Ніни Іванівни. Спочатку вона працювала завідуючою академічної їдальні, а потім – приватною підприємницею та орендувала цю площу. Зараз усі їдальні, які є в академії, приватні, а в університету просто орендують приміщення. Ми, мабуть, могли би відкрити свою їдальню, але це дуже кропітка робота. Потрібно мати людину, яка б закуповувала їжу. Треба звітувати, платити податки. 

– Чому їдальня закрилася?

Щоб в Україні оформити щось в оренду, треба бути дуже молодою людиною, оббігати всі бюрократичні установи. Це треба звернутися у Фонд державного майна, документи відправляють в Міністерство освіти та вже вони дають дозвіл. Я не маю права цього робити, ми даємо тільки угоду. Потрібно повернутися у Фонд державного майна та укласти угоду. Тобто така бюрократична “волокіта”, настільки складна, що молодші  люди на неї погоджуються, а старші, як Ніна Іванівна, вже не хочуть. Ще цей рік (2019-ред) їдальня могла працювати, але в неї закінчився строк оренди. Треба було її по-новому оформляти. А орендна плата дуже висока, вона відмовилася. Тому в результаті їдальня закрилася.

– Що тепер буде в приміщенні їдальні?

Я б із задоволенням віддав новому орендарю, який відкрив би там знову їдальню. Але вона зможе існувати, коли будуть низькі ціни та якісна їжа, як було в Ніни Іванівни. Зараз у приміщення необхідно вкласти чималі кошти, поміняти застаріле обладнання, зробити ремонт. Це – один із варіантів, у чому я сумніваюсь. Інший варіант – приміщення віддати студентському братству і нехай вони вирішують. Думаю, що студентське братство може зробити там територію вільного спілкування або приміщення здавалося би в оренду тимчасово для святкування днів народжень студентів або для інших заходів. Таким чином, студентське братство могло би заробляти на цьому гроші.

Ірина Тарадай
оригінал фото тут