Реклама

Їдальня, яка знаходилась на території студмістечка, припинила свою роботу в червні 2019 року. Чому так сталось та що тепер буде в приміщенні колишньої їдальні ми запитали в ректора Національного університету «Острозька академія» – Ігоря  Пасічника.

– Як з’явилася їдальня?

Їдальню відкрили в 1994 разом із Острозькою академією. Це була власність академії. Раніше держава дозволяла мати свою їдальню, а пізніше заборонила. Приблизно через сім років, вона стала комерційною. Їдальня перейшла у власність підприємниці Найчук Ніни Іванівни. Спочатку вона працювала завідуючою академічної їдальні, а потім – приватною підприємницею та орендувала цю площу. Зараз усі їдальні, які є в академії, приватні, а в університету просто орендують приміщення. Ми, мабуть, могли би відкрити свою їдальню, але це дуже кропітка робота. Потрібно мати людину, яка б закуповувала їжу. Треба звітувати, платити податки. 

– Чому їдальня закрилася?

Щоб в Україні оформити щось в оренду, треба бути дуже молодою людиною, оббігати всі бюрократичні установи. Це треба звернутися у Фонд державного майна, документи відправляють в Міністерство освіти та вже вони дають дозвіл. Я не маю права цього робити, ми даємо тільки угоду. Потрібно повернутися у Фонд державного майна та укласти угоду. Тобто така бюрократична “волокіта”, настільки складна, що молодші  люди на неї погоджуються, а старші, як Ніна Іванівна, вже не хочуть. Ще цей рік (2019-ред) їдальня могла працювати, але в неї закінчився строк оренди. Треба було її по-новому оформляти. А орендна плата дуже висока, вона відмовилася. Тому в результаті їдальня закрилася.

– Що тепер буде в приміщенні їдальні?

Я б із задоволенням віддав новому орендарю, який відкрив би там знову їдальню. Але вона зможе існувати, коли будуть низькі ціни та якісна їжа, як було в Ніни Іванівни. Зараз у приміщення необхідно вкласти чималі кошти, поміняти застаріле обладнання, зробити ремонт. Це – один із варіантів, у чому я сумніваюсь. Інший варіант – приміщення віддати студентському братству і нехай вони вирішують. Думаю, що студентське братство може зробити там територію вільного спілкування або приміщення здавалося би в оренду тимчасово для святкування днів народжень студентів або для інших заходів. Таким чином, студентське братство могло би заробляти на цьому гроші.

Ірина Тарадай
оригінал фото тут

 

Реклама

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here