Михайло Онуфер: «Я оцінюю свою роботу “дуже добре”»

Михайло Онуфер прийняв посадову естафету від Данила Плахотіна і став Головою Братства спудеїв (далі – ГБСом) у 2015 році. Його передвиборча програма кількісно переважала програму свого конкурента і налічувала аж 36 пунктів. Чи вдалося здійснити все задумане Михайлу Онуферу? Для цього ми порівняли його програму і реальні дії.

У програмі був пункт про створення Інформаційного підрозділу Братства спудеїв, що й було виконано. Також було запроваджено посади «Перекладача БС» і «Документознавця БС». До того ж, у статуті Братства спудеїв з’явився новий пункт про можливість оголошення імпічменту Голові БС.

онуфер 3.1.

До теми: Хто стане новим Головою Братства спудеїв? (ОПИТУВАННЯ)

Можна виокремити найбільш яскраві проведені заходи (що збігаються з передвиборчою програмою): організація «Візитівки», «Гальшки», співочого конкурсу «Голосу ОА», інтерактивного квесту в рамках святкування Дня міста.

онуфер 1

У програмі було зазначено організацію міжфакультетського турніру з інтелектуальної «Мафії» та запровадження щорічного благодійного пікніка «На газоні», що не було виконано.

Найбільш проблемним став «Спортивно-оздоровчий сектор»: проведені були лише забіг «До дамби» та регулярні ранкові руханки за участю викладачів, а у планах був Всеакадемічний чемпіонат з «Counter-Strike 1.6», створення секції з рукопашного бою та самозахисту і багато іншого.

онуфер 2

 

До теми: Чим жило “Братсво спудеїв” із 1997 року до 2016? (історична довідка)

Непроведення деяких заходів Михайло пояснює затяжним канікулярним періодом:

«Якщо взяти до уваги навчальний процес, то каденція доволі скоротилася у зв’язку з продовженням зимових канікул, якраз “Мафія” та Турнір із “Контр-страйку” мали проводити в цей період. Можна ствердити, що повноцінним було лише півріччя. Під час каденції було організовано багато заходів, які не були записані у програмі. Ми намагалися використовувати на максимум наявні людські та фінансові ресурси».

 

Також Голова БС виокремлює 3 основні перешкоди, що завадили здійснити все прописане в програмі:

  • пасивність студентської молоді щодо ініціатив та відсутність престижності інституту волонтерства не лише в нас в академії, але й глобально в Україні. У Європі та США волонтером бути престижно, а в нас під волонтерством розуміють сукупність людей, яких можна використовувати у власних цілях за безцінь. Студент не завжди розуміє, що всі заходи організовуються для нього і лише для нього;
  • складна економічна ситуація в Україні. Усі ми бачимо, як повільно зростають наші соціальні стандарти та як швидко зростає курс гривні. Я особисто обійшов частину підприємств м. Острог у пошуках фінансової підтримки і фактично всі мені відмовили у допомозі, покликаючись на те, що в них і самих економічні складнощі. Це по-перше. І, по-друге, що вони підтримують українську армію. Тому до цього фактору я поставився з розумінням;
  • відсутність підтримки з боку попереднього Голови Братства. Я ніколи не розумів, коли хтось йдучи з посади намагається “забрати” всі свої напрацювання з собою, у бізнесі – так, проте ж не в такій організації як Братство спудеїв. Мабуть, тут умикаються певні психологічні фактори, на кшталт, “мені було важко працювати, я недосипав, трудився, а тобі все буде готове”. Насправді це нерозуміння і призводить до того, що Братству для “розкачки” потрібно 1-2 місяці.

 

Проте Михайло каже, що пишається зробленою роботою і залишає наступнику стартовий капітал для роботи:

– Пишаюся тим, що зміг зібрати у Братстві активних, зважених та розумних студентів та тим, що залишаю хороші стартові умови для свого наступника: у Братства нема боргів, нема проблем із оргтехнікою (коли я прийшов, уся техніка перебувала у непрацездатному стані) та (що найважливіше!) ми залишаємо певну суму, яка дозволить уникнути вищезгаданої 1-2 місячної “розкачки”, на відміну від моєї стартової суми у 0 грн.

За 5-ти бальною шкалою оцінив би роботу “дуже добре”, проте не “відмінно”

 

Але як оцінюють роботу Михайла самі студенти? Відповідне опитування було розміщене у популярній спільноті «Підслухано в ОА»

опитування

 

Порівнюючи результати опитування з попередником Михайла (Данила Плахотіна), то в теперішнього ГБСа більше «часткової» задоволеності, у той час, як у Данила є гарантованих 50, 6 % електорату.

опитування плахотін

 

Незабаром відбудуться вибори нового ГБС, і передвиборчі програми кандидатів уже майоріють новими позиціями, у яких прописана активна підтримка студентства. Хто ж стане переможцем? Стежте за новинами на нашому порталі!