Голова Братства спудеїв відповів на зауваження щодо фальсифікацій

Голова Братства спудеїв ОА Богдан Михальчук прокоментував інцидент, що трапився під час дебатів між кандидатами на посаду ГБС 12 березня.

Наприкінці дебатів один із членів Виборчої комісії, студентський голова факультету міжнародних відносин Дмитро Свердлюк оголосив про вихід із комісії у зв’язку з тим, що він підтримує на виборах кандидатуру Дарії Леськів. За його словами, причиною такого рішення стало невдоволення попередніми діями Братства. Він показав копії протоколу розширеної колегії, назвавши документ підробленим.

Голова Братства спудеїв та учасник дебатів Богдан Михальчук висловив свою точку зору щодо зауважень та дій Дмитра. Він пояснив, що часу для ще одного виступу за регламентом насправді не залишалось, тому секретар дебатів не дозволив Дмитрові висловитись:

«Відповідно до інструкції дебатів, блок на питання від аудиторії та преси був четвертим у списку і мав відповідний ліміт часу. Після цього, згідно з інструкцією дебатів, мали б відбутися фінальні виступи кандидатів та кінцеве слово організатора дебатів. Дмитро вирішив проігнорувати інструкцію, прийняту за його ж згоди, вийти зі складу виборчої комісії (адже її члени повинні забезпечувати чесні вибори для всіх кандидатів на однакових умовах та зберігати нейтралітет) і влаштувавши якесь шоу, порушити регламент дебатів», – зазначив кандидат.

На слова Дмитра Свердлюка про те, що протокол розширеної колегії був підроблений, Богдан Михальчук відповів, що копію зробили з чорнового варіанту документа:

«Інформація й документи, оприлюднені Дмитром, були вилучені без поставлення до відома решти членів Колегії Братства спудеїв. А так званий «протокол Розширеної колегії»  – чернетка (якби Дмитро зробив двосторонню копію, ви б у цьому переконалися), адже на Розширеній колегії не розглядали питання про її скасування  і перехід до створення Парламенту, а вирішували питання про обрання представника на вчену раду», – пояснив ГБС.

Богдан Михальчук також додав, що такий вчинок Дмитра вказує на його підтримку Дарії Леськів.

«Виникає логічне питання, навіщо Дмитро намагається заплямувати репутацію Братства? Але той факт, що він мав нагоду (якщо вважав за потрібне), озвучити про певні порушення (якщо такі, на його думку, мали місце) у будь-який день протягом чотирьох місяців, що минули, а Дмитро оприлюднив це за два дні до виборів, наштовхує на думку: «А чи об’єктивною є позиція Дмитра Свердлюка?». Подана ним заява під час дебатів про те, що він виходить зі складу Виборчої комісії й декларує підтримку одному з кандидатів, а саме Дарії Леськів – дуже красномовна», – прокоментував голова.

Пізніше, у прямому включенні ОІ, Дмитро Свердлюк висловив обурення з приводу того, що під час дебатів йому відмовилися надати слово.

«Мене просто звинуватили у тому, що я створив якийсь цирк і вирішив «хайпанути». Хайпанути я можу і в інший спосіб. Я хотів зайняти буквально дві хвилини, почути відповідь Богдана Михальчука і показати всі ці папери (демонструє копії протоколу). Мені не дозволили. Я думаю, не потрібно пояснювати, чому. Усе що сьогодні говорили – завуальовано, щоб показати у виступі, ніби все було прозоро, юридично. А потім виявляється, що є деякі махінації», – пояснив Дмитро.

Нагадаємо, вибори голови Братства спудеїв відбудуться 14 березня. Проголосувати можна у 16 аудиторії до 16:00.

Фото: Анна Дікун