Академічному храмові преподобного Федора Острозького виповнилося 10 років

Ювілей студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького відсвяткували 30 жовтня у Національному університеті «Острозька академія». За 10 років свого існування святиня стала не лише важливою частиною музейного комплексу Острозької академії, а й осередком духовного життя  цілого міста.

Настоятель  храму преподобного Федора Острозького протоієрей Василь Жуковський розповів, що колись на місці храму була  спортивна зала, і облаштування починали практично з нуля.

«Крім приміщення нічого не було. Нам довелося оснащувати храм. Нам допомагали рівняни. Ікони жертвували наші випускники. Упродовж 10 років ми таким чином прикрасили храм, і сьогодні ми маємо все необхідне для служби: у нас відбуваються вечірні, ранні служби, літургії, вінчання, хрещення».

На святкування 10-річчя прийшли викладачі та студенти, прибули також священики та парафіяни з усієї Острожчини, Рівного і Києва. Важливим гостем був архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, який із нагоди ювілею очолив у храмі Божественну літургію.

«Мені дуже приємно бувати у стінах цього храму і в стінах академії. Тут відродили велику школу, де виховують інтелектуалів, високоосвічених людей, людей із великими талантами. Спільно нам вдалося розвинути викладання християнської етики в усіх освітніх закладах нашої України»,

– зазначив архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон.

Після літургії найактивнішим парафіянам представники храму вручили грамоти та цінні нагороди. Адміністрація Острозької академії також долучилася до привітань та подарувала храму вирізьблену з дерева ікону із зображенням Покрови.  

10 років храму

«Ми показуємо Україні, що такий храм має враховувати сучасні тенденції  і сюди мають ходити люди не тільки старшого віку, але й інших вікових категорій. У цей храм мають право входити люди будь-якої конфесії й отримати духовну релаксацію. Ми хочемо відродити те, що було зроблено князем Острозьким»,

– розповів ректор Ігор Пасічник.

10 років храму

10 років храму

Святкування 10-річчя храму преподобного Федора Острозького закінчилося концертом, на якому місцеві дитячі та молодіжні колективи виконували релігійні пісні та поезії.

Віталія Кушмирук

Фото: Євген Мальчик