Гуртожитки: чому змінилися ціни та як довго діятиме хостельна система проживання?

У 2022-2023 навчальному році студентів НаУОА почали заселяти в гуртожитки за хостельною системою. Тобто студенти оплачують проживання там подобово. У другому семестрі вартість проживання такого типу змінилася. 

Ostroh.info звернулося до Острозької академії, щоб дізнатися про оплату кімнат у гуртожитках детальніше. 

Як змінилися ціни в другому семестрі, що до них входить і скільки часу триватиме хостельна система проживання — далі у матеріалі.

Зниження вартості

Тариф послуг за хостельною системою зменшився у 1,7 рази. Тепер студенти платитимуть від 27 до 100 гривень за добу. У першому ж семестрі проживання вартувало від 55 до 150 гривень. Ціна залежить від кількості мешканців кімнати, наявності там окремого санвузла та від господарського обслуговування. 

Таблиця: Острозька академія
Таблиця: Острозька академія

Вартість змінили через закінчення опалювального сезону та довший період очного навчання студентів у другому семестрі. Річний же тариф (оплата за весь навчальний рік одразу) залишився без змін.

Послуги з експлуатації та господарського обслуговування

У бухгалтерії пояснюють, що до вартості послуг входять заробітна плата персоналу, обсяг та розподіл газу, водопостачання, електроенергія та «інші витрати». 

“Інші витрати” — це дезінфекція приміщень, вивезення сміття, ремонтні роботи в гуртожитках та капітальні видатки.  

Діаграма: Острозька академія

До капітальних видатків може належати реставрація та реконструкція приміщення, якщо воно пошкодиться чи зазнає руйнування. За ці кошти також можуть придбати «стратегічні запаси» товарів для гуртожитку. 

Скільки часу діятиме хостельна система проживання?

Жити в гуртожитках за хостельною системою студенти можуть тільки протягом коротких термінів і лише під час очного навчання. Така система буде діяти протягом усього періоду воєнного стану в Україні. Якщо очне навчання в академії для всіх студентів стане постійним, їх селитимуть за річним тарифом.

Як студенти можуть поселитися в гуртожиток за річним тарифом зараз?

Чи поселять студента або студентку в університетський гуртожиток за річним тарифом вирішує житлова комісія. Це відбувається після того, як охочі подадуть відповідну заяву і тільки через певні причини, кажуть у бухгалтерії. Наприклад, студент чи студентка живуть у небезпечному регіоні або не мають електрики та інтернету в місці проживання.

Лілія МОЧАЛІНА