Інавгурація-2020: як це було

Посвяту спудеїв-першокурсників провели в Острозькій академії 14 вересня. Церемонію організували відповідно до карантинних обмежень.

Біля академічної арки студентів зустріли викладачі, які вручили їм мантії, маски з логотипом академії та Біблії. Після вручення спудеї колоною на відстані 1,5 метра одне від одного пройшли до академічного парку. Там із промовами виступали викладачі та ректор університету.

Факультети чергувалися між собою . Кожен приходив у визначену годину, оскільки заходи на більше, ніж 100 людей – заборонені.

“Цьогоріч інавгурація відбувалася для кожного факультету окремо, тому складання графіку і розподіл був новинкою та викликом. Але команда, що працювала над цим у режимі реального часу, вирішувала всі питання, тому якщо труднощі й виникали, то їх досить швидко усували. Ми доклали зусиль, щоб кожен першокурсник відчув та пересвідчився, що його раді бачити в університеті. Адже інавгурація – це завжди особлива подія для Острозької академії, бо ми приймаємо нових спудеїв в академічну родину і передаємо важливі цінності, які стануть у нагоді під час навчання і подальшого життя”, – розповідає прессекретар Острозької академії Михайло Іващук.

Відповідно до протиепідемічних вимог, на церемонію посвяти не допускали батьків та супроводжуючих осіб, окрім батьків чи осіб, що супроводжували дітей з інвалідністю.

“Не можу сказати, що такий формат посвяти був незручним. Місця було достатньо, та й маски нікому не заажали. Звісно, якби всі факультети були разом, це була б інша атмосфера, але і так було круто. Повторюючи клятву за Ігорем Демидовичем, ми кожне “обіцяю” говорили впевнено. Гадаю, кожен вже відчув себе частинкою академії”, – ділиться враженнями першокурсниця Альбіна Карман.

Анастасія ВОЛИНСЬКА