Комікс по-Острозьки

Що таке комікс та яка філософія його створення? Чи популярні комікси в Україні і чи можна назвати історію в графічному зображенні видом мистецтва? Відповідь на ці запитання отримали студенти Острозької академії під час неформальної лекції «Філософія коміксу» 12 жовтня.

Стереотипне уявлення про комікс як масовий продукт поп-культури було зруйновано в Острозькій академії.  Максим В’ячеславович Карповець  провів неакадемічну лекцію «Філософія коміксу» у межах проекту «Університет в університеті» – серії відкритих лекцій, які проводяться за зразком Вільного університету. Проект присвячено Гуманітарному факультету, адже 14 жовтня йому виповнюється 20 років.

Університет в університеті

Аудиторія була заповнена слухачами – тема коміксів зацікавила не лише студентів. Однак опитування, проведене лектором, показало, що відсоток читачів коміксів дуже низький. Журналісти Ostroh.info поспілкувалися з присутніми.

Василь, 20 років:

“Комікси – вид передачі історії або чогось іншого у вигляді зображення за певними  правилами, як я розумію. На будь-яку тему: немає табу. Я взагалі не цікавлюсь і не читав їх, жодного”.

Аліна, 19 років:

“Я не дуже цікавлюся коміксами, напевно, через те, що цей жанр мало поширений серед мого кола знайомих. Однак в інтернеті часто натикалася на різноманітні “меми”, які привертали мою увагу. Якось натрапила на комікс про кота, зроблений українцем. Згодом мене захопив цей жанр, оскільки подобається не лише своєрідність таких малюнків, реплік, а й те, що невелика кількість картинок розповідає цілу історію з чийогось життя”.

Ольга, 19 років:

“Це книга, побудована з малюнків. Емоції на обличчі передають настрій героїв. Слова та думки зображені в хмаринках. Звуки передаються відповідними символами та співзвучними літерами”.

Ольга, 19 років:

“Для мене комікси до лекції були звичайними журналами з картинками та окремими репліками, я не замислювалася над тим, що вони можуть бути настільки популярними та нести в собі окремий сенс, це справді цікаво, проте, мабуть, не кожен зможе їх полюбити”.

Лектор розповів про історію створення коміксу, найвідоміших авторів та як правильно їх читати. Студентка Ольга Онищенко поділилася враженнями:

“Тема коміксів раніше мене зовсім не цікавила, проте в улюбленому серіалі «Теорія Великого Вибуху» головні герої часто говори про них. Я ніколи не розуміла, як можуть дорослі й розумні люди цікавитись журналами з мультяшними картинками. На лекції я зрозуміла, що ця тема дуже широка та цікава, а  комікси – окремий вид мистецтва. Їх потрібно правильно читати, як книги, та розуміти зміст. Після лекції маю бажання погортати та почитати цікавий комікс. Максим В’ячеславович цією лекцією надихнув не тільки мене на знайомство з коміксами”.

 

Філософія коміксу

Філософія коміксу

Марта Княгніцька

Фото: Віталія Кушмирук