Корупція у ВНЗ: як з цим боротися?

В Острозькій академії хочуть створити «Простір вільний від корупції». Там визначатимуть, які викладачі заслуговують на довіру, а які – ні.

Магістр інституту права ім. І. Малиновського, Ірина Бровді провела лекцію Корупція в освіті. Пані Ірина розповіла, як не потрапити до тенет корупції  і куди звертатися у випадку, якщо це трапилось.

На мою думку, проблема хабарів у ВНЗ – це насамперед проблема нашого ставлення до цього явища. Це є злочином і всі ми це добре знаємо, але в нашій ментальності хабар настільки прижився, що тоді, коли в нас виникають якісь труднощі, то найпершим виходом із проблеми для нас є – дати «взятку». Та насправді ми маємо розуміти, що даючи хабар за кожен екзамен або залік, який ми здаємо, ми просто знецінюємо свій диплом. Хабарництво у ВНЗ – це те, що повністю дискримінує нашу вищу освіту. Отже роки витрачені на «навчання» – це проста трату часу, який вже не повернути, – говорить Ірина Бродві.

Корупція у навчальних закладах увійшла до ТОП-10 найболючіших корупційних проблем України. За даними Transparency International у 2012 році Україна посіла 144 місце зі 174 у рейтингу країн за показником рівня сприйняття корупції, набравши 26 балів зі 100 можливих.

Як виявляти та боротися з корупцією у ВНЗ? Була запропонована ідея, яка полягала у наступному: у відділах інформації вузів повинні бути центри типу мобільних пунктів «Простір вільний від корупції». Суть полягає в тому, аби не тільки поширювати інформаційні матеріали антикорупційного змісту, а ще й проводити анкетування серед студентів для того, аби з’ясувати, які викладачі заслуговують на суспільну довіру. Ці анкети будуть обмінюватися на значки «Я не беру хабарів», які будуть вручатися викладачам самими ж студентами.

Також на лекції назвали  склад Антикорупційного комітету ОА, на чолі якого Юлія Маслова. Туди можна звертатися у разі потрапляння до корупційного скандалу.

Лекція відбулася 17 березня, об 15:30 в аудиторії П-3.

1.1 3.12.1

Артур Краснопір