В Острозькій академії відкриваються нові спеціальності: “Громадське здоров’я” та “Національна безпека”. На презентації у Рівному викладачі університету та експерти у цих галузях розповідали про особливості нових спеціальностей.
Громадське здоров’я
Випускники спеціальності “Громадське здоров’я” зможуть працювати у сфері охорони здоров’я. Студенти вивчатимуть біоетику, медичне право, економіку та менеджмент охорони здоров’я. Вони зможуть досліджувати стан довкілля, займатися реабілітаційно та паліативною допомогою, комунікацією та PR у сфері охорони здоров’я, біобезпекою.
“За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я вплив якості медичної допомоги та обслуговування на наше життя та здоров’я знаходиться в межах 8-10%. При цьому спосіб життя, стан довкілля складають близько 70%. Лікар не може вплинути на середовище життєдіяльності людини. А фахівці, які будуть мати спеціальність “Громадське здоров’я”, працюватимуть у сфері захисту нашого здоров’я на першій лінії оборони – первинній профілактиці. Лікування може не допомогти. Врятує виявлення ризиків та профілактика захворювань”,
– розповідає експерт за напрямом громадське здоров’я та радник Голови Держсанепідем служби України Ігор Гущук.
Поки що спеціальність відкрили тільки у двох українських університетах.
Національна безпека
Студенти спеціальності “Національна безпека” зможуть отримати фахову освіту з внутрішньополітичної безпеки, іноземних мов, кібербезпеки, військової підготовки (за бажанням).
“Ідея ліцензувати спеціальність «Національна безпека» належить ректору Острозької академії – Ігорю Пасічнику. Нова спеціальність належить до галузі знань «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону». В американських та європейських університетах це одна з найпопулярніших та престижних спеціальностей. Натомість в Україні лише зараз зрозуміли про важливість підготовки фахівців у цьому напрямку. Наша держава вже третій рік протистоїть агресії РФ, і за цей час відчутною стала потреба у підготовці таких фахівців для потреб держави у всіх сферах її життєдіяльності. На сьогодні ми перший та єдиний університет який отримав ліцензію на підготовку фахівців з національної безпеки”,
– розповів нам декан Факультету політико-інформаційного менеджменту НаУ ОА Віталій Лебедюк.
Студенти спеціальності “Національна безпека” будуть стажуватися у Центрі інформації та документації НАТО в Україні, Оперативному командуванні “Захід”, Нацполіції, Національному інституті стратегічних досліджень.