Найцікавіше про нові спеціальності Острозької академії

В Острозькій академії відкриваються нові спеціальності: “Громадське здоров’я” та “Національна безпека”. На презентації у Рівному викладачі університету та експерти у цих галузях розповідали про особливості нових спеціальностей.

Громадське здоров’я

Випускники спеціальності “Громадське здоров’я” зможуть працювати у сфері охорони здоров’я. Студенти вивчатимуть біоетику, медичне право, економіку та менеджмент охорони здоров’я. Вони зможуть досліджувати стан довкілля, займатися реабілітаційно та паліативною допомогою, комунікацією та PR у сфері охорони здоров’я, біобезпекою.

“За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я вплив якості медичної допомоги та обслуговування на наше життя та здоров’я знаходиться в межах 8-10%. При цьому спосіб життя, стан довкілля складають близько 70%. Лікар не може вплинути на середовище життєдіяльності людини. А фахівці, які будуть мати спеціальність “Громадське здоров’я”, працюватимуть у сфері захисту нашого здоров’я на першій лінії оборони – первинній профілактиці. Лікування може не допомогти. Врятує виявлення ризиків та профілактика захворювань”,

– розповідає експерт за напрямом громадське здоров’я та радник Голови Держсанепідем служби України Ігор Гущук.

Поки що спеціальність відкрили тільки у двох українських університетах.

Національна безпека 

Студенти спеціальності “Національна безпека” зможуть отримати фахову освіту з внутрішньополітичної безпеки, іноземних мов, кібербезпеки, військової підготовки (за бажанням).

“Ідея ліцензувати спеціальність «Національна безпека» належить ректору Острозької академії – Ігорю Пасічнику. Нова спеціальність належить до галузі знань «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону». В американських та європейських університетах це одна з найпопулярніших та престижних спеціальностей. Натомість в Україні лише зараз зрозуміли про важливість підготовки фахівців у цьому напрямку. Наша держава вже третій рік протистоїть агресії РФ, і за цей час відчутною стала потреба у підготовці таких фахівців для потреб держави у всіх сферах її життєдіяльності. На сьогодні ми перший та єдиний університет який отримав ліцензію на підготовку фахівців з національної безпеки”,

– розповів нам декан Факультету політико-інформаційного менеджменту НаУ ОА Віталій Лебедюк.

Студенти спеціальності “Національна безпека” будуть стажуватися у Центрі інформації та документації НАТО в Україні, Оперативному командуванні “Захід”, Нацполіції, Національному інституті стратегічних досліджень.

“Разом із тим, навчальна програма побудована таким чином, щоб студенти на кожному році навчання отримували нові навички під час спеціальних практик, а також оволоділи іноземною мовою на рівні міжнародного сертифікату В2 та вище. Студенти зможуть скористатися додатковими можливостями, взявши участь у програмах міжнародної студентської мобільності Erasmus+, та пройти військову підготовку”, 
– повідомив Віталій Лебедюк.
Обидві спеціальності відкриваються на Факультеті політико-інформаційного менеджменту. Усього на дві спеціальності передбачено 50 ліцензійних місць. Навчання коштуватиме близько 10 тисяч гривень.
За детальною інформацією можна звернутися за телефоном 0975537410.