Острозька академія: досягнення і плани на майбутнє

Національний університет «Острозька академія» відсвяткував 21 рік з дня відродження і 439 років з дня свого заснування. Традиційно до студентів і професорсько-викладацького складу академії звернувся ректор Ігор Пасічник.

У своїй промові ректор згадав досягнення Острозької академії за 2014-2015 рік. Серед них участь у Революцію гідності, допомога учасникам АТО, захист професорсько-викладацьким складом академії двох докторських і трьох кандидатських дисертацій, 8 перемог у конкурсах наукових робіт і 8 перемог на олімпіадах, 7 публікацій, занесених до міжнародних наукометричних баз. Ректор зазначив, що не зважаючи на складну економічну ситуацію у країні, цього року академія змогла відзначити грошовими преміями тих працівників, хто має низькі заробітні плати. Окрім того будівництво нового корпусу університету продовжується без залучення будь-яких державних коштів.

«Щодня, проходячи повз новий корпус, маєте можливість спостерігати, як він змінюється, як він стає все красивішим і красивішим. Я обіцяю вам, що він буде зроблений таким, що туристи спочатку будуть їхати в Острог дивитися наш корпус, а вже потім дивитися замок князя Острозького. Це буде архітектурне чудо України»,

– наголосив Ігор Пасічник.

День ОА

У планах також капітальні ремонти приміщень університету, надбудова поверхів у гуртожитку №10 і Академічному домі.

Стратегічний план університету, за словами ректора, — створення в Острозькій академії й місті Острог потужного науково-прикладного центру — території випереджаючого інноваційного розвитку (ТВІР), що має стати своєрідною українською Кремнієвою долиною.

«Я впевнений, що ми перші в Україні покажемо, що навчальні заклади, які є в маленьких районних містах, дають новий поштовх і відроджують ці міста. Я думаю, що наш приклад надихне президента повиганяти 50% університетів з Києва у такі невеличкі маленькі містечка і дасть можливість, по-перше, нового подиху цим університетам, які засиділися в Києві, вважаючи себе найкращими, по-друге, відродить ці містечка»,

– зауважив Ігор Пасічник.

Одним із запланованих науково-дослідних проектів академії є психологічна допомога для учасників АТО, їх близьких і рідних, яку буде здійснювати Інститут практичної психології та психотерапії Острозької академії спільно із представниками ЄС. Також Острозька академія планує запустити проект зі збору біографічних даних усіх героїв Небесної Сотні і видати про них книгу.

День ОА

Підсумовуючи, Ігор Пасічник наголосив, що досягнення Острозької академії – це досягнення всього її колективу.

 

Тетяна МАЗЯРЧУК

Фото: Євген МАЛЬЧИК