Острозька громадська організація ініціювала обговорення процесу реалізації Стратегії регіонального розвитку Рівненської області 2020

За ініціативи Школи політичної аналітики «ПОЛІС» 25 листопада у приміщенні Рівненської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл, присвячений процесу реалізації Стратегії регіонального розвитку Рівненської області на період до 2020 року.

002

В заході взяли участь представники обласної державної адміністрації, громадських організацій, журналісти та науковці Національного університету «Острозька академія». На жаль, круглий стіл проігнорували представники новообраної обласної ради. Попри це, дискусія за круглим столом пройшла на високому рівні, а її учасники продемонстрували глибоке розуміння теми і зацікавленість в успішній реалізації Стратегії регіонального розвитку.

004

Відкриваючи круглий стіл, керівник громадської організації «Школа політичної аналітики «ПОЛІС» Віталій Лебедюк наголосив, що ШПА «ПОЛІС» розпочала моніторинг реалізації Стратегії регіонального розвитку Рівненської області на період до 2020 року з перших днів її підготовки та реалізації.

 

«Розроблення нової стратегії регіонального розвитку відбувалось із залученням широкої громадськості, представників виконавчої гілки влади та експертів. На жаль, представники громадських організацій не дуже активно долучаються до процесу удосконалення та коригування стратегії регіонального розвитку області. Більше того, співпраця органів влади та інститутів громадянського суспільства в питаннях регіонального розвитку є дуже важливою і потрібною»,

− наголосив Віталій Лебедюк.

«Стратегія вже почала працювати та дає свої результати. Державний фонд регіонального розвитку фінансує реалізацію 37 проектів по Рівненській області на загальну суму 110 мільйонів гривень. Проекти стосуються енергозбереження, будівництва та розвитку інвестиційної діяльності. Стратегія регіонального розвитку Рівненської області може бути переглянута й відкоригована з урахуванням соціально-економічної ситуації в Україні та змін, яких зазнала нормативно-правова база. Ми готові виносити пропозиції на сесію обласної ради»,

− повідомив Ігор Тимошенко.

У свою чергу, презентуючи особливості процесу розробки Стратегії регіонального розвитку Рівненської області, начальник управління економічної політики та регіонального розвитку департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської обласної державної адміністрації Костянтин Мокляк нагадав, що Стратегія була розроблена на виконання закону України «Про засади державної регіональної політики» та Державної стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року, а 18 грудня 2014 року документ № 1374 був затверджений сесією Рівненської обласної ради.

«Рівненська область ввійшла до пілотних областей програми Європейського Союзу. Допомога ЄС носила методичний характер. Також в області було утворено робочу групу – в кількості 119 осіб (яка складалася з депутатів органів влади, громадських активістів, фахівців). Залучено експертів Проекту Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку України» Кашевського В. та Мавко П. Стратегія виконується в два етапи – до 2020 року. За результатами конкурсу з 140 ідей проектів від мешканців області було відібрано 37 проектних ідей, які лягли в основу стратегії розвитку області і будуть реалізовуватись до 2017 року»,

− зазначив Костянтин Мокляк.

Моніторинг проводився за спеціальною методикою, яка була розроблена в рамках проекту «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку», що реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів, Інститутом громадянського суспільства, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», Офісом Ради Європи в Україні за підтримки Європейського Союзу. Тому під час оцінювання Стратегії розвитку Рівненської області враховувалась і вітчизняна, і європейська практика з питань стратегічного планування. Важливою умовою цього планування є залучення до процесу якомога більшої кількості людей з різних суспільних та економічних секторів, для яких стратегічне планування має стати певною місією своєї діяльності в реґіоні.

Учасники дискусії звернули увагу що на рівні області потрібно вести моніторинг успішного виконання проектів і по можливості переглядати стратегію з метою поліпшення її ефективності.

005

Підсумовуючи роботу круглого столу Віталій Лебедюк наголосив, що за результатами моніторингу процесу розробки стратегії, Рівненська область є однією із небагатьох що відповідає міжнародним стандартам і має всі передумови для того, щоб успішно реалізувати Стратегію регіонального розвитку. Відповідно до Плану заходів на 2015−2017 роки з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку, до 25 лютого 2016 року Рівненська облдержадміністрація має підготувати і оприлюднити свій звіт про результати проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації стратегії регіонального розвитку.