Острозька організація розповідала про співпрацю з ЄС у Рівному

Рівненська область реалізовуватиме 4 грантових проекти за програмою транскордонного співробітництва EaPTC Білорусь – Україна.

Про це розповідає острозька ГО «Школа політичної аналітики «ПОЛІС» під час презентації результатів 16 лютого у Рівному.

Рівненська область взяла участь у програмі територіального співробітництва країн Східного партнерства (EaPTC) Білорусь-Україна для розвитку прикордонних регіонів області. Чотири транскордонні проекти отримали фінансування на суму 782 889,99 тис. євро від Європейського Союзу.

У тому числі, НаУ «Острозька академія» отримав грант на реалізацію проекту «Підвищення конкурентоспроможності випускників університетів на ринку праці України та Білорусі через мережу створення регіональних транскордонних консультаційних центрів професійної орієнтації та консультування».

«Програма територіального співробітництва країн Східного партнерства EaPTC Білорусь-Україна є новою для області і не ґрунтується на попередньому досвіді. Однак Рівненська область змогла використати потенціал програми, оскільки більшість пріоритетних напрямків в рамках програми співпраці EaPTC Білорусь-Україна відповідає операційним цілям Стратегії регіонального розвитку Рівненської області до 2020 року. Ефекти транскордонного співробітництва найбільш відчутні і приносять значні переваги місцевим громадам, прискорюючи розвиток на місцевому рівні»,

‒ прокоментував керівник громадської організації «Школа політичної аналітики «ПОЛІС» Віталій Лебедюк.

Експерти також надали рекомендації, які дозволять посилити участь області у проектах транскордонного співробітництва:

  • Налагодити тіснішу співпрацю громадянського суспільства з регіональними органами влади при подачі нових заявок на участь у транскордонних програмах.
  • Дозволити співробітникам регіональних органів влади отримувати заробітну плату, яка передбачена у грантовій заявці. Це стимулюватиме подачу нових грантових заявок і сприятиме їх більш якісному змісту.
  • Для підвищення ефективності пошуку потенційних «точок синергії» у Стратегії регіонального розвитку області з програмами транскордонного співробітництва необхідно приділяти більше уваги узгодженості обласної Програми розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки та Програми розвитку міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці на 2016-2018 роки з очікуваними результатами Стратегії регіонального розвитку Рівненської області до 2020 року.

Довідкова інформація:

Мета аналітичного дослідження «Чи сприяють програми транскордонного співробітництва ЄС реалізації стратегії регіонального розвитку в Рівненській області?» – визначити взаємопов’язаність пріоритетів національного і регіонального рівня у реалізації транскордонного співробітництва, а також місце транскордонного співробітництва у регіональному стратегічному розвитку Рівненської області. Презентація дослідження проходила в рамках проекту «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні – вікно можливостей для прикордонних областей», який реалізується ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» в партнерстві з ГО «Школа політичної аналітики «ПОЛІС» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

За додатковою інформацією звертайтеся до Віталія Лебедюка, [email protected]  або за телефоном +38 097 887 04 87

Олександра ТРОЦЮК

Інформація  та фото надані Віталієм Лебедюком