5 цитат від митрополита Епіфанія

Зустіч із Київським митрополитом Епіфанієм відбулася в Острозькій академії 12 квітня.

Подія була присвячена 25-річчю відродження Острозької академії. Гостями університету були Київський митрополит Епіфаній та архієпископ Рівненський і Острозький  Іларіон. Після молебню та екскурсії академією гості разом із ректором провели зустріч зі студентами та викладачами академії.

Розпочав зустріч ректор Острозької академії Ігор Пасічник. Він розповідав про досягнення закладу за роки його існування, про теперішнє місце у рейтингах і про формування матеріальної бази університету.

“Я завжди, виступаючи перед своїми студентами, і інші викладачі, усвідомлюємо, що зовсім інше покликання нашого навчального закладу порівняно з іншими. Не правників, не економістів, не філологів у першу чергу ми повинні виховувати. Таких філологів й економістів десь, можливо, ще два-три університети в Україні виховують теж. В першу чергу, ми маємо виховувати українських патріотів, громадян, провідників нації”, – зазначає ректор.

Після своєї промови Ігор Пасічник вручив Київському митрополиту диплом та мантію доктора наук Острозької академії. Студенти привітали преподобного Епіфанія квітами.

Після виступу ректора свою промову розпочав Київський митрополит Епіфаній. 

Ми підготували ТОП-5 його висловлювань:

1)”Сьогодні ми розпочали святкувати цей славний 25-літній ювілей саме із подячної молитви у храмі, бо університет відроджувався саме із храмом. Там ви мали молитви. Господь почув їх, допомагав і сприяв вам протягом цього нетривалого часу. Якщо взяти 25 років – це, загалом, не так і багато, але зроблено вже чимало. Відновлено ту історичну славу колись дуже відомого навчального закладу”.

2)”Потрібно згадати Острозьку Біблію 1581 року. Мені було дуже трепетно гортати сторінки, торкатися та відкрити це унікальне на той час видання Острозької Біблії”.

3)”Князі Острозькі в той час стояли на захисті й утверджені православної віри  в боротьбі з унією. І засновника академії князя Костянтина Острозького свого часу Українська Православна Церква зачислила до лику святих”.

4)”Сьогодні ми згадували про історичний документ, який був виданий першим призидентом Леонідом Кравчуком “Указ про відновлення колегії”. З того часу документ став в основі відродження Острозької академії”.

5)”Окремо хотілося б мені як настоятелю наголосити на тому внескові Національного університету “Острозька академія” у справі відродження й утвердження духовності в сучасному українському суспільстві. Вже починаючи з середини 90-х років минулого століття у ваших стінах почали відбуватись наукові конференції, призначені формуванню основ християнської моралі. Професорсько-викладацький колектив Острозької академії на чолі з професором Василем Жуковським стали ідейними натхнениками впровадження викладання предметів духовно-морального спрямування у закладах середньої освіти”.

По завершенню своєї промови Епіфаній відповідав на запитання студентів та викладачів. Також він отримав у подарунок мед та зразок Острозької Біблії від ректора.

 

                              Ольга ГРИНЧУК
фото авторки