В Острозькій академії презентували книгу та графіку про рід Острозьких

Історик Петро Кралюк та художник Олег Кіналь спробували привернути увагу до роду Острозьких та представити українцям забутих героїв через книгу та графіку.

Презентація книги Петра Кралюка «Данило Острозький: образ, гаптований бісером» та виставка графіки Олега Кіналя «Славетні князі Галицькі – Острозькі» відбулася в «Острозькій академії» 26 жовтня.

Після трагічних 13-14 років, коли українці нарешті почали шукати Україну і себе, з’ясувалося, є не так вже й багато книг у яких можна прочитати про видатних українських діячів. У нас біографічна белетристика зосереджується навколо «п’яти» постатей… Думаю, ситуація трохи зміниться, з появою серії таких книг, адже Петро Михайлович ще декілька років тому сказав, що нам потрібні герої з психологією переможця,

-видавець, літератор Сергій Синюк

zenin_9vbie

Петро Кралюк стверджує, що Данило Острозький – це яскравий приклад діяча, який відіграв важливу роль в історії українських земель, проте лишився «у тіні» своїх відомих спадкоємців.

Власне, чому Данило Острозький? Він передусім засновник династії Острозьких, але його постать не є достатньо поцінована. Ми знаємо Василя-Костянтина Острозького, він засновник академії, меценат, людина яка багато зробила для розвитку культури, чудовий полководець; згадуємо про Федора Острозького, якого канонізували, а от Данило Острозький якось випав з цього ряду, хоча це людина, яка поклала початок цьому роду,

– автор книги Петро Кралюк

33vfpexr-ao

Окрім презентації книги, відбулося відкриття виставки графіки українського художника Олега Кіналя «Славетні князі Галицькі – Острозькі». Митець розповів, що ставив перед собою завдання зобразити на картинах усю велич роду князів Острозьких.

Коли я копнув цю глибу історії, виявилось, що це ті люди, які формували українську націю, просто нам завжди про це розповідають якось викривлено. Польську знать зображують на конях, з шаблями, у золотих коронах. Коли я приїхав в Острозький музей, побачив на картинах не князів, а стареньких дідусів. Згодом читаю про них і виявляється, що вони мали купу земель, володіли  величезними територіями. Ну не могла така людина бути дідом,

– художник Олег Кіналь

xemv1l2ng_wt

Частина робіт художника стала ілюстраціями до книги «Данило Острозький: образ, гаптований бісером». Експонується виставка на 2 поверсі Острозької академії біля аудиторії П-4.