В Острозькій академії презентували книгу та графіку про рід Острозьких

0
2309
Реклама

Історик Петро Кралюк та художник Олег Кіналь спробували привернути увагу до роду Острозьких та представити українцям забутих героїв через книгу та графіку.

Презентація книги Петра Кралюка «Данило Острозький: образ, гаптований бісером» та виставка графіки Олега Кіналя «Славетні князі Галицькі – Острозькі» відбулася в «Острозькій академії» 26 жовтня.

Після трагічних 13-14 років, коли українці нарешті почали шукати Україну і себе, з’ясувалося, є не так вже й багато книг у яких можна прочитати про видатних українських діячів. У нас біографічна белетристика зосереджується навколо «п’яти» постатей… Думаю, ситуація трохи зміниться, з появою серії таких книг, адже Петро Михайлович ще декілька років тому сказав, що нам потрібні герої з психологією переможця,

-видавець, літератор Сергій Синюк

zenin_9vbie

Петро Кралюк стверджує, що Данило Острозький – це яскравий приклад діяча, який відіграв важливу роль в історії українських земель, проте лишився «у тіні» своїх відомих спадкоємців.

Власне, чому Данило Острозький? Він передусім засновник династії Острозьких, але його постать не є достатньо поцінована. Ми знаємо Василя-Костянтина Острозького, він засновник академії, меценат, людина яка багато зробила для розвитку культури, чудовий полководець; згадуємо про Федора Острозького, якого канонізували, а от Данило Острозький якось випав з цього ряду, хоча це людина, яка поклала початок цьому роду,

– автор книги Петро Кралюк

33vfpexr-ao

Окрім презентації книги, відбулося відкриття виставки графіки українського художника Олега Кіналя «Славетні князі Галицькі – Острозькі». Митець розповів, що ставив перед собою завдання зобразити на картинах усю велич роду князів Острозьких.

Коли я копнув цю глибу історії, виявилось, що це ті люди, які формували українську націю, просто нам завжди про це розповідають якось викривлено. Польську знать зображують на конях, з шаблями, у золотих коронах. Коли я приїхав в Острозький музей, побачив на картинах не князів, а стареньких дідусів. Згодом читаю про них і виявляється, що вони мали купу земель, володіли  величезними територіями. Ну не могла така людина бути дідом,

– художник Олег Кіналь

xemv1l2ng_wt

Частина робіт художника стала ілюстраціями до книги «Данило Острозький: образ, гаптований бісером». Експонується виставка на 2 поверсі Острозької академії біля аудиторії П-4.

 

Реклама