Студенти ОА дізналися більше про громадську активність

10 жовтня у рамках Днів кар’єри ЄС студенти НаУ ОА мали змогу відвідати тренінг «Формати громадської активності». На заході вони дізналися про можливі форми громадського життя та «перші кроки» в цьому напрямку.

Спікерами тренінгу були експертка з міжнародного права, координаторка та юристка у ГП Української Гельсінської спілки з прав людини Марія Ціп’ящук та PR-менеджерка Міжнародного кінофестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA» Тетяна Мала.

«Що змінить, якщо я один щось зроблю, в нас же все таке погане і все таке прогнивше, але навіть одна маленька дія, насправді, може призвести до змін. Дія, як хороша, так і погана, ніколи не залишається без наслідку»,

– зауважила Марія Ціп’ящук.

Із яких організацій можна почати свою громадську активність?

1. Українська Гельсінська спілка з прав людини.
2. Молодіжна організація СТАН.
3. Інформаційний ресурс ГУРТ.
4. Громадянська мережа ОПОРА.

Крім цього, спікерка наголосила на важливій ролі волонтерства і запропонувала студентам спробувати себе у якості волонтерів у таких проектах: European Voluntary Service (EVS), «Повернись живим», «Тут і зараз», «Будуємо Україну разом» (БУР) і Help and Travel.

З інформацією щодо фестивалю «Docudays» та інших громадських ініціатив виступила Тетяна Мала:

«Ми стараємося робити документальне кіно і права людини зрозумілішими, і максимально залучати людей, до яких дослуховуються, тому займаємося також організацією численних семінарів з прав людини. Показуючи кіно, ми вчимо людину критично мислити і показуємо її права через візуальну складову, за допомогою якої люди більш ефективно сприймають інформацію».

Своїми враженнями від тренінгу поділився студент-культуролог 2 курсу Владислав Савін:

«Мені було цікаво дізнатися про кінофестивалі, які майже професійно знімають люди, що щиро переймаються проблемами нашого суспільства, роблячи це не за гроші, а на чистому ентузіазмі. Це дуже мене надихає. Саме такі люди дають мені можливість бути гордим за свою приналежність до молоді України».

Нагадаємо, що у рамках “Днів кар’єри ЄС” відбувалися також тренінги “Як писати резюме, щоб стати молодіжним делеґатом а ООН” та “Навчатися в ЄС: підготовчі етапи і лайфхаки“.

Марія КАРПЕЦЬ