В ОА провели концерт львівські музиканти

Концерт львівського піаніста Данила Саєнка та флейтистки Андріани Саєнко відбувся в Острозькій академії 13 травня.

Вони виконали твори Доменіко Скарлатті, Олександра Скрябіна, Жака Ібера, Лесі Дичко, Альфредо Казелли та Роберта Шумана. Виконання було сольним та спільним.
Музиканти зазначили, що вважають музику своїм покликанням і не уявляють себе в іншій діяльності. Також розповіли, що їх надихає:

«Натхнення не знаходиться кожен день. В цьому є певна межа, як до цього ставитися: як до роботи, чи як до творчості. Все ж, це професія від якої ти повинен отримувати задоволення. Інколи натхнення важко знайти коли є суто робоче ставлення до професії. Знаходимо натхнення у спілкуванні з іншими людьми, коли бачимо гарні, достойні приклади ти бачимо натхнення. Це один із моїх прикладів», – говорить Данило.

«Мені здається, що натхнення може приходити в процесі. Тобто, можна починати займатися, не маючи якогось особливого натхнення. Тільки розуміючи, що це тобі потрібно, це твоя робота, ти це любиш робити, і тільки в процесі ти починаєш кайфувати від того, що робиш», – каже Андріана.

Концерт відвідали студенти та викладачі ОА.

«Мені дуже сподобався концерт. Гра на фортепіано та на флейті була аж «до мурашок». Хоч я дуже рідко ходжу на такі заходи, проте цього разу я не пошкодувала, що прийшла. Сподіваюсь що цей дует ще завітає до Острозької академії»,– ділиться враженнями від виступу студенка Соломія Костенкова.

Данило Саєнко також гастролює сольно та з симфонічним оркестром в Україні, Словаччині, Польщі, Німеччині, Франції, Іспанії, Швейцарії, Італії та Греції.

Нагадаємо, що 21 травня в ОА відбудеться концерт Любомира Мельника, який є найшвидшим піаністом у світі.

Олександра ЧЕРЕШНЕВА
фото: Марія БАЛАБАН