В Острозі проходила Базова ФРІ-школа

4-5 листопада в НаУ ОА організовували Базову школу Фундації регіональних ініціатив. Організатори підготували для учасників декілька тренінгів.

Першою тренінг «Поради для написання мотиваційних листів та можливості закордомом у ФРІ» провела студентка НаУ ОА Дарина Ничкало.

Вона поділилася зі слухачами п’ятьма порадами для написання мотиваційних листів:

1) Розкажи свою власну історію, не користуючись Google.

2) Розкажи про свої плани на майбутнє: як досвід, набутий закордоном, допоможе тобі.

3) Знайди «ідеальний мотиваційний лист» та частково звір зі своїм.

4) Напиши про свою громадську активність, волонтерство.

5) Дай почитати лист сусіду, а найголовніше – завжди залишайся собою.

Наступний тренінг «Фандрайзинг та пошук ресурсів» провела активістка ФРІ Людмила Осипчук. Вона розповіла студентам, як знайти ресурси для запланованих проектів.

«Я обожнюю ФРІшні школи, тому що з них виростають справжні лідери. Моїм завданням сьогодні було донести тему фандрайзингу та пошуку ресурсів. Я надіюся, що година, яку ми провели разом, відкладеться у головах молодіжних лідерів вашого міста, і це допоможе робити їм, можливо, зараз невеличкі, але в подальшому все більші та більші проекти і знаходити ресурси на них»,

– розповіла Людмила.

Студентка НаУ ОА Ірина Гоюк провела тренінг «Робота за ЗМІ. Що робити, щоб про тебе писали?». Девізом спікерки був вислів: «Проекту не було, якщо про нього не написали».

«На сьогоднішньому заході я хотіла донести те, що коли ми щось робимо, то дуже важливо, аби про нас писали ЗМІ. Адже у них завжди більша аудиторія. І мені здається, що якщо про твій проект написали у якомусь інтернет-виданні, тоді він дійсно існує та є важливим»,

– розповідає Ірина.

Наступний день для учасників школи ФРІ розпочався з тренінгу «Проектний менеджмент», спікером якого був голова ради старшин ВМГО «ФРІ» Сіневар Сейтумеров. Наприкінці тренінгу учасники поділилися на команди та спробували створити ідею власного проекту.

Заключний тренінг провела голова ФРІ-Острог Валентина Хмель.

«Ми хотіли, щоб наші студенти дізналися про таку громадську організацію як ФРІ. Зокрема, і про наш осередок – ФРІ-Острог, про нашу діяльність. Ми хотіли допомогти учасникам усвідомити те, який у них є потенціал, та змусити їх бути активними. На мою думку, плани вдалося реалізувати, оскільки фідбеки та емоції учасників говорили самі за себе»,

– розповідає Валентина.

Своїми враженнями поділилася студентка НаУ ОА Дар’я Зайцева:

«Взагалі я не думала, що це буде так цікаво. Але тепла атмосфера «фрішників» та цікаві люди здивували мене. Тому я була в захваті від тренінгів».

Захід проходив у рамках тижня ФРІ.

Нагадаємо, що Фундація Регіональних Ініціатив (ФРІ) є найбільшою всеукраїнською громадською молодіжною організацією. ФРІ налічує 46 осередків, серед яких – Острозький.

Ольга ВЕРЕЩУК

Фото: Тетяна МОСКАЛЬ