В Острозі розповідали про Китай та Бразилію

В НаУ «Острозька академія» відбулася зустріч із представниками Китаю та Бразилії. Її 26 квітня організувала студентка Дар`я Калінчук.

Першою спікеркою була волонтерка-викладачка Ао Лан з Шиньянського університету, яка проводить сертифікатну програму з китайської мови в Острозькій академії. Вона ознайомила гостей із культурними особливостями Китаю, природніми ресурсами країни та писемністю.

«Багато хто вважає, що китайські ієрогліфи дуже складні. Це тому що кожен з них – це зображення предмету, який він уособлює. Наприклад, раніше коло означало сонце. Вивчити китайську не так важко як ви думаєте», – зазначає спікерка.

Також вона розповіла про відмінність сприйняття деяких природніх явищ в Україні та Китаї. Наприклад, повний місяць в Україні – це  один з найбільш загадкових, емоційно вибухових днів. У Китаї ж яскравий повний місяць символізує повноту і достаток. Українці загадують бажання, коли падає зірка, а китайці –  коли місяць уповні.

Бразилію представили студентки Марія Фернанда Авіла (Maria Fernanda Avila) та Джованна Шлінк (Giovanna Schlink).

Свій виступ про Бразилію дівчата розпочали з перегляду музичних відео. Потім спікерки розповіли більше про саму країну: національний прапор, владу, культуру, бразильську кухню та найцікавіші місця Бразилії.

«Найперше, що ми хотіли сказати – це те, що в Бразилії розмовляють португальською мовою, а не іспанською. Між ними є різниця. Бразилія – це єдина країна Латинської Америки, у якій спілкуються португальською. Нас справді дратує, коли більшість іноземців, потрапляючи у країну Латинської Америки, думають, що чують навколо себе іспанську мову», – зазначає Марія Фернанда.

На завершення охочі могли запитати у спікерок усе, що їх цікавило про Китай та Бразилію.

Анна МОСКВИЧ