В Острозі посадили сакури до Дня захисника України

Громадська організація “Активна громада” разом з Національним університетом “Острозька академія” провели акцію “Алея вільних людей”. У межах цієї акції посадили сакури біля старого корпусу ОА 13 жовтня.

“Ми мали на меті відзначити пам’ять, подякувати військовим напередодні Дня захисника України за захист нашої волі, свободи та єдності нашої країни. Також спонукати громадян до відповідальності за наше минуле, тобто пам’ятати всіх, хто боровся за волю України. Ми хотіли зробити акцент на пам’яті і на деревах, але в українській культурі пам’ять більше акцентується на квітах, тому ми звернулися до японської культури: за їхнім релігійно-філософським віруванням, цвіт сакури уособлює пам’ять предків”- розповідає координатор акції Святослав.

Проректорка з навчально-виховної роботи НаУ “Острозька академія”  Руслана Каламаш наголосила, що університет завжди підтримував такі акції.

“Починаючи з 2014 року, в нас був волонтерський корпус, ми збирали кошти та закупляли багато спорядження для бійців. Зараз ці акції мають дуже важливе значення, бо всі звикають до війни і звикають до того, що це рутина. А такі заходи потрібно робити, щоб формувати вдячність і віддавати шану захисникам”- говорить проректорка.

На захід були запрошені представники студентського братства. Акція проходила з дотриманням карантинних умов.

Альбіна КАРМАН