В Острозькій академії презентували БУР

Представники організації «Будуємо Україну разом» відвідали Острозьку академію  7 лютого. Вони ознайомили студентів із діяльністю волонтерського табору.

«Будуємо Україну разом» (БУР) – це всеукраїнський волонтерський табір, який через спільну працю відновлює будинки для родин у кризі та встановлює вільні простори для громади (наразі налічується більше 2000 волонтерів зі всієї України).

Під час подорожі представники БУРу відберуть 15 міст для проведення двотижневого табору. Волонтери приїхали, щоб побачити Острог та зібрати ідеї студентів та жителів міста щодо покращення дозвілля.

«Ми ніколи не робимо те, що хочемо самі, найчастіше це ініціатива місцевих жителів. У місті біля психіатричної лікарні ми бачили розмальовані стіни під мурал. Це гарний приклад того, що можна реалізувати ідею та розмалювати стіни. У вас є парки (перед восьмим гуртожитком, навпроти магазина “Горинь”), пляжі, але інфраструктури немає взагалі. Це ті ідеї, що нам запропонували», – розповідає регіональна менеджерка Віра Піонерська

«Є підлітковий клуб “Надія”, приміщення дуже велике, але не в найкращому стані. Можна його облаштувати та створити вільний простір: проводити для студентів та молоді літературні, музичні вечори чи просто проводити вільний час у спілкуванні», – запропонувала викончувачка обов’язків начальника відділу молоді та спорту Острозької міської ради Ольга Стецюк.

БУР заснований  2014 року благодійною організацією «Львівська освітня фундація». Табір мав на меті відновити будинки знищені війною на сході України. Діяльність було розпочато з Краматорська.  За місяць роботи волонтери відремонтувати 25 квартир. З цього почалась ідея відновлювати будинки в колишніх окупованих містах.

БУР отримує фінансування на реалізації своїх проектів через співпрацю із Українською ініціативою зміцнення громадської довіри (UСBI). Вона  фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Національним фондом розвитку демократії (NED), також вже другий рік поспіль співпрацює з Міністерством молоді та спорту України.

Фото: Ольга Верещук