За чашкою кави про журналістські стандарти

15 лютого в НаУ ОА відбувся тренінг для студентів-журналістів про журналістські стандарти. Спікерами були німецькі журналісти Інго Петц та Клеменс Шелль.

Інго Петз – журналіст-фрілансер,  автор книг, німецький експерт, член правління Німецько-Білоруського товариства.

На фото – Інго Петз

Клеменс Шелль – член Німецької асоціації журналістів, експерт із тренінгів журналістської майстерності.

На фото – Клеменс Шелль (справа)

Під час тренінгу спікери розповідали про журналістські стандарти та мову ворожнечі (hate speech) у пресі.

«Загальна тема тренінгу – це журналістські стандарти. Основним завданнями є популяризація, просування та підтримання журналістських стандартів. Але ми намагаємося фокусуватися на різних аспектах, тому що журналістські стандарти – це досить обширне поняття і просто називати їх було б досить довго та нудно», – коментує старший експерт з комунікації та співорганізатор тренінгу Іван Гайванович.

 

«Мені усе дуже сподобалося. Завдяки тому, що був присутній перекладач, усі могли без проблем розуміти промову лектора та брати участь у загальних обговореннях. Було б чудово якомога більше проводити зустрічі у такому форматі»,

– коментує студентка Діана Хохонік.

Натомість, деякі студенти та студентки зазначили, що формат тренінгу мав і недоліки.

 

«Цікаво було дізнатися про факт зміни законодавства під тиском правих партій Німеччини, але це точкова деталь. загалом, не можу сказати, що тренінг був мені корисним. Набагато більше емоцій викликало особисте спілкування з спікерами, тому, можливо, варто задуматися над новими форматами заходів»,

– ділиться враженнями про тренінг студентка Ольга Кириленко.

Тренінг відбувся у рамках проекту Міжнародної допомоги з підтримки угоди асоціації України з Європейським Союзом.

 Нагадуємо, що стартував третій раунд конкурсу «Есе на європейську тематику», переможець якого отримає 500€. Детальніше про конкурс можна прочитати тут.

Софія ГРИЗОВСЬКА

Фото авторки. Більше фото тут