Ректор ОА взяв участь у зустрічі з президентом України

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з ректорами 25-ти українських ЗВО (заклади вищої освіти). На цій зустрічі був присутній ректор Острозької академії Ігор Пасічник. Окрім президента, з ректорами спілкувались заступник керівника Офісу президента Юрій Костюк та голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Серед основних питань, які обговорювали – рівень фінансової самостійності університетів, зарплати викладачів, оптимізація ЗВО, умови навчання студентів а також проблему “кадрового голоду” в Україні. Президент зазначив, що велика частка студентів бажає покинути Україну або працює не за спеціальністю.

«Навіщо ви витрачали свій досвід, навіщо держава витрачала свої гроші, якщо ми потім не можемо залучити цих дійсно талановитих студентів?», – каже Володимир Зеленський.

За словами Сергія Бабака, у контрактах з ректорами мають з’явитися показники ефективності за певний час. Також додав, що в Комітеті планують створити законодавчі умови для розвитку вищої освіти:

«Наші плани до кінця 20-го року діляться на дві частини: тактичні плани – це проведення вступної кампанії, і фінансова автономія. У нас є багато планів. Комітет завжди відкритий до співпраці».

Ректор Острозької академії Ігор Пасічник зазначає, що зустріч була корисною:

«Зустріч у подібному форматі востаннє відбувалася у 2005 році, тому тем для обговорення було значно більше, ніж дозволяв регламент і природно, що торкалися найважливіших питань вищої освіти. Також потішив результат і швидка реакція після наради: Указом Президента створюється Рада з питань розвитку вищої освіти при Президентові України. Вона буде займатися вдосконаленням якості та змісту вищої освіти в Україні. Вірю, що це дасть добрий імпульс для прогресу освітнього середовища країни», – коментує ректор.

Відповідно до цього Указу в Україні створять Раду з питань розвитку вищої освіти при президентові. Мета Ради – реформувати та розвивати вищу освіту .