Студенти Острозької академії здобули II місце на чемпіонаті від НБУ

Команда студентів Острозької академії здобула II місце на чемпіонаті від Національого банку України (далі — НБУ) “Монетарна політика: виклик Національного банку України університетам” 3 грудня. 

Про це повідомили на сторінці НБУ щодо фінансової обізнаності в Україні.

NBU University Challenge (“Монетарна політика: виклик НБУ університетам”) — це змагання студентських команд закладів вищої освіти України, які аналізують економічну ситуацію в країні та надають рекомендації щодо монетарної політики.

Серед команд-переможців також: 

  • Національний університет “Києво-Могилянська академія” — I місце
  • Національний університет імені Тараса Шевченка — III місце

До складу команди Острозької академії увійшли студенти спеціальностей “Економічна кібернетика” та “Фінанси, банківська справа та страхування”, зокрема Василь Чухілевич, Наталія Горошко, Іванна Лукашук, Богдан Захарчук, Богдана Павленко. 

Один з учасників команди Василь Чухілевич розповідає, що взяти участь у чемпіонаті йому запропонувала подруга, і додає: 

“Ми вирішили взяти участь для того, щоб глибше пізнати ключові моменти економіки, а саме принципи монетарної політики, встановлення облікової ставки. А також гідно представити нашу академію”. 

Також Василь пояснив, що метою їхнього проєкту було підняття добробуту населення за допомогою ціни кредитів, адже дешеві кредити дозволять підприємствам розвиватися і платити вищу зарплату, а громадянам — приносити підприємствам дохід та створювати сприятливі умови для інвесторів. 

Острозькі фінансисти пропонують до кінця березня незначне здорожчання кредитів (підняття облікової ставки з 8,5 до 9%) для подолання інфляції, а після — її спад до 8% задля стимулювання відновлення бізнесу. 

Фрагмент презентації острозької команди

“У пригоді нам стала також наша спеціальність “Економічна Кібернетика”. Як не дивно, багато економіки уже давно вписано в математику і способи передбачення її поведінки вже давно можна називати не словом “віщування”, а прогнозами”, — зазначив Василь Чухілевич. 

Загалом у чемпіонаті взяли участь 22 університети з 13 областей України. 

Богдан КОМАРОВСЬКИЙ