В Острозькій академії розповідали про автостоп

В Острозькій академії за підтримки Гуманітарного факультету відбувся тренінг про автостоп. Спікерами на заході були Ірина Гоюк та Олексій Кравчук.

Головною метою тренінгу було інформування молоді про те, що таке автостоп, пояснити головні позитивні та негативні аспекти подорожей.

Своїми враженнями від поїздок з нами вирішив поділитися досвідчений автостопер Олексій Кравчук:

«Автостопом почав займатися давно. Спочатку було дуже страшно, коли у тебе немає ні друзів, ні знайомих хто б цим займався. Тому починати було важко, але потім страх зник. Моя перша з масштабних поїздок була з Ужгорода до Києва, це була зима, більше 20 градусів морозу. До нового року залишалось 10 днів, мій друг запросив мене у гості до Києва, квитків не було і я вирішив поїхати автостопом».

Також, як зазначив сам спікер, «фестивалі навчили його довіряти людям».

Співорганізаторка тренінгу Марія Очеретяна зазначила:

«Взагалі таких тренінгів є дуже багато, але часто ти приходиш, і дуже прикольні спікери починають говорити тобі про круті поїздки до Європи, Грузії і так далі. Ти мотивуєшся, але не розумієш, як це робити, як почати. І ми вирішили спрямувати тренінг на те, щоб показати, як почати стопити. Що автостопером не народжуються, а будь-хто може почати подорожувати. І не обов’язково одразу автостопом. Варто просто виходити з зони комфорту».

Ще одним спікером була Ірина Гоюк, яка розповіла, які типи водіїв можуть зустрітися автостоперам на дорозі та як потрібно себе поводити з ними, щоб не налаштувати водія проти себе. Вона зазначила, що у ході поїздки не варто розмовляти з водієм на тему політики, економіки, релігії, аби не викликати негативну реакцію водія. Краще підшукати якусь нейтральну тематику.

Ірина додала, що маленький комплімент для водія ніколи не буде зайвим.

Своїми враженнями від тренінгу з нами поділилася студентка Маріанна Пастернак:

«Мені дуже сподобалось, бо я відчула себе у тому колі людей у якому я знаходжусь у Києві. Моя компанія дуже схожа на людей,яких я сьогодні побачила. Це люди, яких ти бачиш вперше, але вони тобі як рідні, бо вони розповідають про такі речі, якими ти живеш, ти з ними ніби на одній хвилі. Ось ти людину бачиш вперше, але ти розумієш що це твої люди. Це дуже круто».

Нагадаємо, що тренінг відбувся в НаУ ОА 26 вересня.

Юлія КУЧЕРУК