Вибори ГБС 2016: низька явка і поствиборний бруд

17 березня в Острозькій академії відбулися вибори Голови Братства спудеїв. Перемогу з розривом у 23 голоси виборола Мирослава Клічук, студентка 5 курсу Інституту права ім. І. Малиновського НаУОА.

Нагадаємо, Мирослава Клічук отримала 336 голосів, а Вячеслав Бондар 323 голоси. Під час виборів на нашому порталі велася текстова трансляція.

Михайло Онуфер, екс-ГБС, Голова виборчої комісії, зазначає, що вибори пройшли без грубих порушень:

«Класично більшість виборців здійснила своє волевиявлення під час великої перерви. Інколи студенти приходили групами, що, на мою думку, свідчить  про вплив представників деканатів. Хоча у цій ситуації мені важко сказати добре це чи погано.  Місцями  деякі члени виборчої дільниці делеговані факультетами порушували правила та покидали свої  «робочі місця». Загалом вибори пройшли без грубих порушень!»

 

Цьогоріч вибори характеризуються рекордно низькою явкою – 709 студентів, що становить 34 % від загальної кількості. Порівняно того року активність виборців сягнула 49,9 %. Найактивніше студенти голосували на виборах 2014 року, коли посаду обійняв Данило Плахотін.

 

статистика явки 2012-2015статистика явки 2016 9ДИЗАЙН 3

 

 

Клітинку «Проти всіх» обрало 47 студентів, що становить ≈ 7% волевиявлених. У 2015 році цей показник становив 12 %.

Сергій Рибачок, Голова «Братства спудеїв» 2001-2003рр., український політик, колишній Голова Рівненської ОДА, коментує, що спричинило таку низьку явку:

“Перша причина – виборці не очікують якихось кардинальних змін, відповідно немає різниці, яке прізвище буде в людини, що очолює уряд. “Братство спудеїв”, можливо, втратило своє першочергове значення, тому студенти не беруть участі у виборах. Я порадив би Братству більш активно займатися організацією студентського життя, а що найголовніше – активно його висвітлювати. Швидше за все, відсутність належної інформації про кандидати є найбільшою проблемою у питанні виборів. Людина не може визначитися з кандидатом, оскільки вважає, що ніхто не достойний цієї посади”.

 

Недійсними визнано 13 бюлетенів:

недійсний бюлетень

Отже, цьогоріч студенти не активно голосували, про що й свідчить їх низька виборча активність. Чи спричинено це недовірою до кандидатів, чи недовірою до організації «Братства спудеїв» загалом, питання залишається відкритим.

Переглянути, як пройшли передвиборчі дебати можна тут

Звісно, кожен поствиборний період характеризується величезною кількістю пліток, розчарувань і бруду. Вибори ГБСа не стали винятком. В популярній спільноті «Підслухано в ОА» на наступний після виборів день зˈявився запис наступного змісту:

завантаженняскріни з підслуано 2

 

Хто прав, а хто ні – вирішувати Вам.

А ось що зробить переможець виборів найперше,  Мирослава в інтервˈю кореспондентові Острог Інфо Тетяні Оксенюк відповідає:

«Такої традиції в ОА немає, але я б її запровадила. Це День подяки попередньому братству за їхню роботу. Хотілося б якось подякувати Михайлові за його роботу. Шкода, що на його звіт прийшло так мало людей. Виходить, він формально виступив і все, всі подякували і розійшлись. Хотілось би зробити такий день і подякувати нормально попередньому братству за їхню роботу»

Нагадаємо, 18 березня відбулася інавгурація Мирослави Клічук.