Виселення студентів з гуртожитків: як це працює під час карантину? 

З 25 жовтня студенти Острозької академії переходять на дистанційне навчання. Минулоріч під час дистанційного студенти, які проживали у гуртожитках, мали змогу там залишатися. Цього року їх зобов’язують покинути гуртожитки. 

Журналістка Ostroh.Info дізнавалася деталі виселення студентів. 

У кінці вересня студенти підписали додаткові договори про поселення в гуртожитки. До попередньої редакції додали нові пункти, а деякі — зазнали змін. 

Наприклад, у пункті 3.3. вартість послуги за поліпшені умови проживання та встановлення в кімнаті додаткового обладнання додали вартість послуг з експлуатації та господарського обслуговування гуртожитків. Але про оплату гуртожитків ми опублікуємо окремий матеріал.

Проживання в гуртожитках під час карантину

У Договорі найму житла в гуртожитку є окремий пункт про проживання в період карантину.  

Він зазначає, що студенти мають звільнити гуртожитки за три дні після оголошення карантину (відповідного звернення від академії про те, що треба виселятися):

ПУНКТ 9.4. 

У разі оголошення надзвичайного стану, воєнного стану, режиму надзвичайної ситуації, карантину Наймач зобов’язаний тимчасово (на строк, встановлений Наймодавцем) залишити Житло у 3-денний термін після відповідного звернення Наймодавця.

До слова, цей пункт у порівнянні з минулим роком залишився незмінним.

Проте ще 18 березня 2020 року МОН опублікувало лист, в якому зазначило, що неприпустимо примусово виселяти здобувачів освіти або давати їм рекомендації залишити гуртожитки.

У випадку, якщо спроби виселення все ж відбуваються, студенти можуть звертатися до директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН за телефоном 044 481 32 61. 

Також 28 жовтня 2020 року вийшов матеріал на сторінці МОН, де міністр освіти і науки Сергій Шкарлет заявив наступне: МОН лише рекомендували студентам за можливості залишати гуртожитки на час введення карантинних заходів, а також продублював інформацію, що примусово виселяти з гуртожитків не мають права та порадив у таких випадках звертатися на “гарячі лінії”. 

Проте, цьогоріч працівники гуртожитків наголошують на пункті про необхідність виселення з гуртожитку під час карантину і, що він є новим та обов’язковим. 

“Враховуючи автономію закладів вищої освіти, ми рекомендували за можливості звільнити гуртожитки. Але прописали, що діти-сироти, діти з тимчасово окупованих територій, з «червоної» карантинної зони, студенти, які перебувають на навчально-виробничій практиці або працюють, іноземці та особи без громадянства залишаються проживати у гуртожитках, дотримуючись усіх рекомендацій МОЗ та Головного державного санітарного лікаря”, — сказав Сергій Шкарлет.

Ostroh.Info запитало у керівниці адміністративно-господарської частини Наталії Мельничук, хто може залишитися в гуртожитках за умови карантину та що для цього треба зробити:

“Повинні виселятися всі. Це раз. По-друге, якщо в когось якась надзвичайна ситуація це в індивідуальному порядку вирішують з деканом і з головою житлової комісії (Наталією Мельничук — ред.)”.

(Ред. — вище ми вже згадували, що, за словами міністра Шкарлета, примусово виселяти з гуртожитків не мають права та у таких випадках потрібно звертатися на “гарячі лінії”). 

Як повідомило Ostroh.info наближене до управління гуртожитків джерело, яке бажає залишатися анонімним, можливість залишитися у гуртожитку є. Адже існує потреба зробити щеплення чи тест на COVID-19 для виїзду за межі області. Для цього студентам потрібно написати заяву на ім’я декана. 

Чи залишатимуться студенти в своїх гуртожитках, чи переселятимуться в один наразі невідомо.