Група студентів-філологів Острозької академії у рамках курсу «соціологія» провели дослідження із теми «Дистанційне vs стаціонарне навчання». Якісні переваги і стаціонарної, і дистанційної освіти в цілому є предметом активних суперечок, що не припиняються. Саме тому проблема вибору форми навчання зараз актуальна у студентів. Під час проведення дослідження ми досягли загалом очікуваних результатів.
Наша дослідницька група виявила, що мотивація й ставлення студентів до форм навчання абсолютно різні. Визначили, що спонукає студентів змінювати стаціонарну форму навчання на дистанційну і навпаки. На це впливає багато різноманітних чинників (від порад батьків чи друзів до особистого досвіду). Наприклад, людей, які навчаються стаціонарно, до вибору такої форми спонукало в основному переконання, що на дистанційній формі рівень забезпечення знань не настільки високий, як на стаціонарній. Ми дослідили, що студенти Національного університету «Острозька академія» надають перевагу стаціонарній формі навчання.
Серед студентів поширена думка, що від форми навчання залежить якість диплому. Вони переконані, що диплом студента стаціонару якісніший, ніж диплом дистанційника. Переважна більшість опитаних вважає також, що стаціонарна форма навчання – запорука якіснішої освіти, і саме вона є найголовнішим чиником вищої кваліфікації студента.
Згідно з результатами опитування, студенти, що навчаються на стаціонарі, приділяють навчанню багато часу, тому на відпочинок у них часу переважно немає. Студенти, що навчаються дистанційно, приділяють менше уваги власне навчанню, тому можуть дозволити собі відпочинок.
Змінювати свою форму навчання респонденти загалом не хочуть, адже кожен бачить у ній переваги. У стаціонарі, наприклад, – якість отриманих знань та навичок, а у дистанційному – можливість поєднувати роботу з навчанням.
Щодо побажань самих студентів, то, попри поодинокі бажання отримувати матеріал та складати сесію дистанційно, більшість все ж дотримується класичних поглядів на навчання.
Підготували Вікторія ШІСТКА, Руслана ГРИЦУН, Олена ДАНИЛЮК, Катерина ОЛАР та Тетяна РОМАНЧУК
Фото: Educationindex