Вихідні у Луцьку: як, куди і навіщо?

Безумовно, Острог – це прекрасне містечко. Проте чому б на вихідних не відвідвідати інші міста України? У цьому блозі я покажу, що це досить просто, бюджетно та цікаво. :)

Отож, ця історія про те, як три студентки ОА відвідали Луцьк.

Як дістатися?

З самого Острога до Луцька дістатися важко: лише маршруткою Хмельницький-Луцьк, яка рідко їздить.

Можна їхати до Рівного, а звідти до Луцька автобусом. Маршрут зручний, але не дешевий – загалом виходить 80 гривень.

Ми обрали третій варіант: автобусом до Здолбунова, а звідти електричкою до Луцька. Якщо врахувати студентський, увесь шлях коштуватиме трохи більше 30 гривень. 30 та 80 – є різниця?

Куди піти?

В історичному центрі Луцька є кілька місць, які варті уваги. Найбільш відоме – це, певно, замок Любарта. Вхід до замку не безкоштовний, зате там можна піднятися на стіну укріплення, виглянути у маленьке віконце та уявити себе середньовічним воїном. Щоправда, ззовні пейзажі трохи не середньовічні, а на самих стінах замку видніються написи “тут була Настя”.

Ще один приємний сюрприз: на території замку можна придбати магнітики за цілком демократичними цінами. Очікували, що буде дорожче.

Інше місце, яке обов’язково потрібно побачити у Луцьку – Лютеранська кірха. Цей красивий готичний храм привертає увагу здалеку.

До речі, сторож запропонував нам подивитися на кірху всередині та розповів її історію, коли почув, що ми з Острозької академії. ;)

Виявилось, що цей храм побудували німці, які жили на українських землях за Російської імперії. Під час війн будівля була пошкоджена, а пізніше тут взагалі знаходилися радянські архіви. Зараз кірха належить луцьким баптистам, а також тут діє недільна школа для дітей.

Зовсім поряд із цією архітектурною красою знаходиться Будинок Миколи Голованя, місцевого скульптора.

Це дуже цікава будівля, навколо якої у хаотичному порядку розкидані розкидані скульптури. Нагадало мою кімнату. :)

Ми так і не розібралися, чи можна заходити досередини, але фото виходять гарні.

Ще у Луцьку є Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки, Троїцький собор, Ринкова площа (майже як у Львові!), Музей волинської ікони.

Крім того, можна просто прогулятися містом або відвідати один з торгово-розважальних центрів. Найбільшою увагою місцевих користується “ПортCity”.

Отже, витрат – мінімум, а цікавостей вистачить уже на кілька годин.

Враження

Загалом Луцьк залишив приємні враження. Це не такий туристичний центр, як Львів або Київ. Різноманітних івентів тут теж не так багато. Проте Луцьк запам’ятався гостинними людьми та теплою атмосферою, у чому ви можете переконатися. ;)