Як одягатися стильно та недорого?

«Так, вони класно одягаються. Я б теж так одягалась, якби мала достатньо грошей для цього. Ну добре, в людині головне – душа, а не зовнішній вигляд», – так я думала до 8 класу. І я впевнена, що кожен із вас думав так само до якогось періоду свого життя. Можливо, навіть до переходу на цей блог.

Трішки передісторії

Коли я почала дорослішати, то зрозуміла, що перше враження в  людей про мене складається не тоді, коли вони розуміють, яка я людина,  а саме тоді,коли вони буквально просвердлюють мене поглядом із ніг до голови. В свої 13 років я перший раз сказала мамі: «Стоп, тепер ніяких базарів, я буду замовляти одяг з Інтернету».

Як кажуть, перший млинець нанівець. Моє перше замовлення мало такий вигляд:

І це абсолютно нормально, що без досвіду вийшло саме так. По секрету: не беріть  на AliExpress футболки за 40 гривень, бо з того нічого гарного не вийде. Дрібне шахрайство, одяг не мого розміру, жахливий стан речей – я це пережила.  А зараз я можу гордо сказати, що 55% мого гардеробу – одяг з Інтернету, який коштує недорого. І я на 100% ними задоволена.

Тут я створила підбірку сайтів, з яких можна замовити собі якісний одяг. Ні, тут не буде йти мова за китайські сайти,  лише українські, бо багато хто з нас любить отримувати товар максимально швидко після його оплати. Я виділила основні критерії шопінгу і оцінила за ними підібрані торгові онлайн-платформи. Ось що з того вийшло:

  1.  Шафа

Ця платформа зітре всі ваші уявлення про ціни. Зареєстрованим користувачам часто терміново потрібні гроші або звільнити свою шафу від непотрібних речей, тому ви зможете знайти, наприклад, фірмовий ремінь від Gucci за 300 грн або оригінальне поло Lacoste за 150 грн.

Нещодавно на сайті було оновлення:

По-перше, тепер з’явилась можливість купувати не лише жіночий одяг, як було раніше. Відбулось глобальне розширення асортименту за рахунок чоловічої та дитячої категорії одягу. Кожного дня модератори сайту опубліковують сотні нових оголошень.

По-друге,  головною особливістю сайту тепер є те, що можна купувати одяг від улюблених блогерів, хоча ціни на ці товари зовсім не лояльні.

Шафа розробила чудову систему захисту прав покупців:  ви зможете проаналізувати рейтинг продавця за його відгуками. Та якщо вам не пощастить( а таке буває рідко), то адміністрація сайту заморозить сторінку продавця до повного вирішення проблеми або видалить її без права створення нової.

  1.        OLX

Тут дійсно знайдеться все: оригінальні нові речі, унікальні  речі, що побували у вжитку, але збереглись у гарному стані, одяг з власним дизайном . Часто  в соціальній мережі Instagram продовольчі сторінки хочуть отримати плату, що перевищує ціни в OLX у півтора, а то й  в два рази. На OLX можна здійснити обмін та отримати річ на шару.

Порівняно з іншими платформами, на OLX  важко знайти саме те, що ти шукаєш тільки за назвою. Інтерфейс продуманий погано: тут немає ні фільтрів, ні критеріїв пошуку, лише категорії. Ви можете витратити дуже багато часу, щоб знайти саме те, що Вам потрібно.

Раніше на сайті було багато шахраїв, які могли не відправляти посилки, але зараз розробники сайту  подбали про своїх юзерів та створили корисну функцію «доставки OLX». Гроші за товар від покупця до продавця потрапляють без розголошення даних банківських карт і тільки в тому випадку, якщо товар після огляду буде отримано покупцем. Доставка відбувається з відділення до відділення Нової Пошти. Але деякі продавці поки відмовляються від цієї функції. В такому випадку не оплачуйте все наперед.

  1.    Клубок 

Особливістю цього сайту є аукціони, на яких можна придбати річ дешевше, ніж в звичайні дні. Зазвичай вони проходять у четвер, тому моніторити цей сайт бажано саме в цей день. У кожного продавця є свій рейтинг і відгуки, на які ви можете орієнтуватись. На Клубку дуже багато копій відомих брендів за низькими цінами. Якщо ви нормально ставитесь до таких речей, то цей сайт саме для вас. Порівняно з попередніми сайтами, тут я рідко собі щось знаходжу, тому вважаю, що вибір асортименту не такий широкий.

Система захисту прав користувачів, як і в Шафі: є чорний список, можна написати в підтримку. Але тут не будуть чекати поки продавець захоче вирішити проблему, його просто блокують, і на цьому крапка.

  1.       Клумба

Клумба – місце де ви можете бути повністю впевнені в тому, що вас не надурять. Рейтинг продавця добре прослідковується. Шукайте товар із позначкою «безпечна покупка», і тоді будьте впевнені, що ви не ризикуєте. Як і на попередніх сайтах, тут можна закупитися й новими, і вживаними  речами. Інтерфейс продуманий до деталей, критеріїв пошуку достатньо, щоб знайти конкретну річ.

Міні-порада: шукайте продавців, які потім зможуть стати вашими улюбленими. Тоді шопінг онлайн стане набагато приємнішим.  

Аліна МОХ

фото авторки