Віра Ващук: “Хочу торкнутися гострих питань, які хвилюють кожного” (ІНТЕРВ’Ю)

Віра Ващук – студентка другого курсу НаУ ОА, яка вже професійно займається фотографією. До Дня міста в Острозькій академії з’явилася виставка робіт дівчини “Острог вдень та вночі”. 

У нашому інтерв’ю Віра розповіла про створення серїї та про свої плани щодо наступної виставки.

Як виникла ідея створити таку виставку?

Ці фото є частиною проекту “Острог вдень та вночі”. Із цих фото зверстана фотокнига, якої, на жаль, у друці поки що немає.

Працівник Музею історії Острозької академії Андрій Брижук побачив ці фото в соціальних мережах і запропонував реалізувати фотовиставку. За це йому дуже вдячна. Також спонукав до зйомки мій викладач Роман Шулик. Саме він підштовхнув мене зробити серію фото в такому стилі.

Чому саме Острог, а не якась інша тема?

Хочу розбити стереотип про те, що Острог – маленьке і непримітне місто. В Острозі є чим захоплюватися й на що подивитися. Потрібно помічати красу у всьому, навіть у міській буденності.

За 2 роки життя в Острозі я зрозуміла, що це місто стало рідним і близьким мені. Тому до дня міста ми вирішили відкрити цю виставку.

Чи є якісь плани щодо наступної виставки?

Так, я б хотіла робити виставки і надалі. Зараз є ідея для соціальних фото. Хочу торкнутися гострих питань, які хвилюють кожного.

Яких, наприклад?

Як ми знаємо, в Острозі є заклади для “особливих дітей”. Я б хотіла зосередитися саме на дітках, які потребують допомоги від суспільства. Вони такі ж, як і ми, тому хочу зруйнувати стіну, яка ділить людей на касти. Думаю, соціальні фото такого типу дадуть змогу байдужим зрозуміти, що потрібно підтримувати й не цуратися сиріт та неповноцінних дітей. Ба більше, такі світлини можуть привернути увагу благодійних організацій.

Що надихає тебе, крім власного міста?

Напевно, це люди. Я працюю з людьми і для людей. Тому кожне фото має своє покликання. Когось воно спонукає, когось змушує задуматися, а для когось це – просто естетика.

Фото: Віра Ващук, серія “Острог вдень та вночі”