Ми робимо острозький love-рок

Вони не співали на Дні міста, і ви про них, ймовірно, що не чули. Їх троє, і вони – острозький гурт “Night Dreamers”.

“Ми називаємо те, що ми робимо, острозьким love-роком; love-рок – це емоції”, – лідер гурту Едуард Крайчинський.

У 2008 Едуард та Олександр вчилися на другому курсі. Тоді в Острозі, кажуть хлопці, було вісім гуртів: один-два місцевих, інші – студентські.

Вони створили свій. Називали його “Там Хтось Є”.

Зараз Сашко грає на барабанах завдяки Едуардові:

“Я до того ні на чому не вмів грати, Едік запропонував грати на ударних”.

Сашко каже, що тоді інструменти отримували у спадок, рідше – купували. Його перші барабани були з музичної школи. Рукою показує на ту невисоку будівлю за академічними тенісними кортами.

“Ми всіма правдами і неправдами їх добивалися і почали займатися у музичній школі”, – говорить Сашко Журик.

У гурту були тривалі перерви: хтось випускався з академії та йшов далі. Згодом змінили назву на “Night Dreamers”. Едуард каже, що нова назва – більш інтернаціональна. Коли він навчався закордоном, йому легше було казати назву гурту англійською. Тепер у них є слухачі з Польщі та Канади. Сміється, що якби не його навчальні поїздки, то, може, слухачів би й не було.

Зараз їх троє: Едуард, який пише тексти та музику, Сашко, який грає на барабанах, та Марія, яка співає.  Остання – другокурсниця з Хмельницької області. Із ними її познайомив викладач.

“Про те, що я співаю в гурті, знають лише друзі і мама”, – каже Марія Поліщук.

З нею за місяць роботи вони записали пісню за віршем Ліни Костенко “Крила”. Це – балада.

“Читаєш якийсь вірш, і з’являється мелодія в голові. Тоді з нею треба щось робити”, – каже лідер гурту Едуард про пісню “Крила”.

Гурт працює з альтернативним роком та баладами,  свій стиль визначає як “острозький love-рок”. Пісні записують вдома в Едуарда: там, кажуть, є все необхідне обладнання. Єдине, чого їм зараз не вистачає – бас-гітариста.

Востаннє вони стояли на сцені в далекому 2012 на новорічній вечірці. Сашко каже, що тоді вони виходили на сцену під старою назвою “Там Хтось Є” і співали їхні “важкі” пісні.

“Коли ти виходиш на сцену, і в тебе є слухачі, які розуміють твою музику, то це ні з чим не порівняти”, – говорить Сашко Журик.

Знайомити острожан та острожанок зі своєю творчістю планують через виступи та концерти, проте, коли розпочнуть, ще не знають.

Ольга КИРИЛЕНКО

Фото: Богдана Капіца