Як острожани ставляться до блокування російських сайтів (ОПИТУВАННЯ)

В Україні діє Указ про блокування низки російських сервісів і компаній, серед яких – сервіс Mail.ru і соціальні мережі Вконтакте та Одноклассники.

Ми вийшли на вулиці Острога та запитали у містян, як вони ставляться до блокування російських сайтів.

“Негативно. Я використовувала Вконтакті для спілкування, по роботі. Я проти блокування мереж, нехай краще закриють свої заводи у Росії спочатку. Хоча усі знають, що я гіпер-патріот, пройшла Помаранчеву революцію, їздила на Революцію Гідності. Але не вважаю, що сайти потрібно блокувати,”

– поділилася 42-річна острожанка Марія.

“Попри те, що я користувався російськими інтернет-ресурсами, я підтримую це блокування. Чому? Тому що, на мій погляд, це логічний спосіб санкцій, враховуючи той вплив російського продукту, який був в Україні. І, як-не-як, це вдарить по прибутках російських компаній та ФСБ. Я можу зрозуміти українців, котрі цим обурені, але смішно говорити про свободу слову і т.д., адже світова павутина – це не лише російські ресурси,”

– пояснив свою позицію 17-річний студент Євген.

“Я проти блокування. Такого у світі більше ніде немає, щоб забороняли людині користуватися засобами інформації. Якщо у нас є демократія, то вона повинна бути демократією. Якщо у нас є гласність, то вона повинна бути гласністю. Так повинно бути в усіх цивілізованих державах. Ми ж спілкувалися не з росіянами, ми спілкувалися зі всім світом. У мене, наприклад, друзі в Америці, і ми спілкувалися саме в Однокласниках,”

– розповіла 56-річна острожанка Віра.

“З точки зору того, що російські сайти фінансували країну-агресора, так, я підтримую блокування. Але було б краще зробити його поступовим. Щодо мене, то я давно “сиджу” на Фейсбуці, і він для мене зручний. Усе цілком нормально,”

– поділилася 17-річна студентка Естер.

“Вконтакті – це була система, де ми спілкувалися. Ми могли обмінюватися інформацією, фотографіями чи слухати музику. Якби сайти блокували поступово, або був би хороший український аналог, результат був би кращий. А щодо Фейсбуку, він доволі незручний для тих, хто звик до Вконтакті,”

– пояснив 19-річний студент Матвій.

“Краще б наші політики займалися тим, що відбувається на Сході, ніж тим, що відбувається у соціальних мережах. Стільки людей помирає, у тому числі, дітей. Краще б навели порядок там, ніж блокували сайти,”

– поділилася 30-річна острожанка Тетяна.

“З одного боку, санкції проти Росії повинні бути. Але варто зважати на те, що для мільйонів українців те ж саме Вконтакті було інструментом спілкування з рідними або ведення бізнесу. Є багато нюансів, які не врахували. У такому вигляді блокування більше схоже на санкції проти людей,”

– розповів 23-річний студент Антон.

Нагадаємо, що Указ про блокування російських серверів та компаній діє в Україні з 15 травня.

Фото: Слово і Діло

One Reply to “Як острожани ставляться до блокування російських сайтів (ОПИТУВАННЯ)”

“нехай краще закриють свої заводи у Росії спочатку. Хоча усі знають, що я гіпер-патріот, пройшла Помаранчеву революцію, їздила на Революцію Гідності.” – ознака патріотизму

Comments are closed.