Секонд-хенд уже не той

а той, де купують якісні речі

«Кілометрові» черги, зламані руки, залежність від покупок або навпаки –  спосіб заробітку. Такими бачать секонд-хенди люди, які не соромляться їх відвідувати та купувати собі одяг там.

Ми попросили «професіоналів» із купування вживаних речей відвідати один із острозьких «секондів». Вони розповіли про свій досвід та спробували підібрати образи.

 «Секонд» (секонд-хенд)  – вживане майно. В Україні найчастіше використовують це слово в значенні вживаного одягу на продаж. За статистикою 70 % людей у світі купують речі в секонд-хендах.  День, коли в секондах оновлюють товар, називають «завозом». Тоді покупців у таких магазинах найбільше.

«Моя мама сказала мені, що я стала занадто залежною від цього»

Катя – студентка Острозької академії, сама з Луцька. Дівчина купує речі в секонд-хендах із дитинства. За її словами, 95% речей з власного гардеробу звідти.  Вона шукає вживаний  якісний одяг, який там коштує дешевше. Розповідає, що бачила, як у  день завозу людині зламали руку.

«Два роки тому я почала продавати речі, які знаходила в секондах, часто брендові. Я непогано на цьому заробляла. Продавала їх через інтернет.  Зараз такої можливості не маю, бо в Острозі. Тут немає великого вибору. Тепер ходжу тільки для себе»,

– розповіла дівчина.

 Каті вдалося знайти сукню від «Zara» для свого образу.

«Колись я перепродала за 700 гривень пальто, яке купила за 60 гривень»

Аліна – теж студентка. Вона має великий досвід покупок вживаних речей. У Хмельницькому, звідки дівчина родом, вона продавала якісні перекуплені речі через інтернет.

Дівчина вміє відрізняти оригінальний брендовий одяг від підробок. Розповідає, що для цього слід звертати увагу на «бірку» всередині. Там, де описаний склад, повторно має бути назва бренду. Також  потрібно дивитися на зовнішній вигляд речей, ґудзики та якість пошиву.

Аліна розповідає, що є люди, які звертають особливу увагу на те, оригінал бренду чи підробку ти носиш. Також до цієї категорії зараховують тих, які вважають, що носити деякі бренди може лише певна група, уболівальники футболу наприклад.  Їх називають «пояснітєлями за шмот». Якщо розшифрувати сленг, то це означає  –  «поясни, чому ти можеш носити ці речі, які зараз на тобі одягнені».

У деяких випадках вони можуть бути небезпечними, виявляти агресію.

«Ультраси «прикопуються» часто. Можуть зідрати патч [нашивка на одязі – ред.], якщо це підробка бренду, або якщо ти не належиш до тієї категорії людей, які можуть носити цей бренд. Наприклад, якщо це бренд «Lonsdale», а ти не вболівальник футболу, то «понадають»,

– коментує Аліна.

Аліна вирішила зробити театральний образ парижанки із того, що знайшла в острозькому секонді.

«У мене є знайомі, які купують одяг більший за них удвічі, проте він брендовий»

Рома із Донбасу. Зараз навчається в університеті в Острозі. Удома він часто купував собі речі в секонд-хендах.  Розповідає, коли він обирає одяг, то спершу дивиться, чи подобається йому річ, чи ні. Говорить, що «брендовість» для нього – не головне.

«На початку, я думав зробити собі якийсь «стьобний» образ. Типу, довгий піджак із квіточками, рожеву сорочку, але коли ти сказала, що це буде на Ostroh.info, я передумав, бо це побачать люди»,

– розповідає Рома.

Для фінального завдання Рома вирішив підібрати образ графа Дракули.

 P.S. Нікого зі студенток/студентів ми не примушували купувати речі для образів.

 Анна ДІКУН

фото: Міла ПОПОВИЧ