«Проїхати 6 країн автостопом та не вмерти»: лайфхаки для автостоперів

В Острозькій академії відбувся воркшоп «Проїхати 6 країн автостопом та не вмерти». Ділилася враженнями та досвідом студентка 3 курсу Марія Очеретяна. Зустріч організували 18 вересня.

Захід провели для того, щоб розповісти слухачам, які ресурси і навички можуть допомогти в подорожі автостопом.

«Узагалі, простіше до всього ставтеся, бо можуть трапитись різні ситуації. Нічого не ускладнюйте. Ставтеся до всього по-філософськи і не панікуйте», – радить Марія.

По-перше, потрібно скласти маршрут і знайти попутника.

Попутника можна знайти будь-де. Марія знайшла його на сервісі «Студкауч».

По-друге, треба продумати про харчування та ночівлю.

Ви можете використати міжнародний сервіс «Couchserfing». Його ідея полягає в тому, що людина зупиняється на ночівлю у місцевого мешканця безкоштовно.

Марія радить детальніше заповнити свою сторінку на «Couchserfing»: «Людям потрібно упевнитися в тому, що вам можна довіряти».

«Щодо їжі, то ми не їли в туристичних місцях, а підходили до місцевих і запитували, де вони харчуються, де в них дешеві супермаркети і кафе. Таким чином, ми витратили навіть менше грошей ніж планували, а було у нас усього 100$ на людину».

По-третє, дізнайтеся про регіон все, що можна, і трішки більше.

«Завантажте Google Maps. Попередньо завантаживши карту регіону, ви уникнете неочікуваних ситуацій у дорозі. Ще один сервіс, без якого вам буде дуже складно порозумітися з місцевими – це Google Перекладач. Круто, якщо ви знаєте англійську,  але інколи місцеве населення не розуміє інших мов, окрім власної, як-от було в Туреччині»,- згадує Марія.

Що взяти з собою в подорож:

  • Теплий спальник (навіть улітку буває прохолодно);
  • Туристичний рюкзак 35-75 л;
  • Каремат (туристичний килимок);
  • Намет за потребою;
  • Power Bank (коли ви користуєтеся Google Maps та Google Перекладачем, телефон швидко розряджається);
  • Теплі речі;
  • Дощовик (зміни в погоді можуть бути різкими).

«Обов`язково повідомте своїх рідних та друзів про те, що ви вирушаєте у подорож. Морально підготовте їх до того, що можливості зв’язатися з вами будуть не завжди».

Беріть музичні інструменти, вмикайте водіям українську музику.

«Уявіть: їде Туреччиною машина, грає українська музика, і водій такий: “Та-а-ак, іще, будь ласка!”. Тобто автостоп – це не зовсім про те, що ви безкоштовно їдете, це – про обмін. Водій вас підвозить, але, натомість, ви даєте йому своє спілкування, свою компанію».

Ще декілька порад від Марії:

  • Будьте «open-minded» – неупередженими (не соромтеся говорити з місцевими та водіями, вони можуть розповісти вам багато цікавого і навіть запросити в гості)
  • Будьте корисними (якщо ви побачили людину з рюкзаком, запитайте, чи їй нічого не потрібно; знаходитись у чужій країні дуже важко фізично і морально).

Оксана КРИВІЦЬКА

Фото авторки