В Острозькому відділенні поліції майже місяць працює “зелена кімната”: що це і для кого

5 листопада в Острозькому відділенні поліції відкрили “зелену кімнату”. Приміщення призначене для того, щоб опитувати дітей травмованих будь-якою формою насильства: психологічним, фізичним, сексуальним. Також для розмов з дітьми, які стали свідками злочинів та правопорушень.

Ostroh Info дізналося, який механізм роботи “зеленої кімнати” та скільки вона коштувала.

Після відкриття приміщення ми надіслали до Острозького відділення поліції інформаційний запит з проханням вказати скільки неповнолітніх громадян стали постраждалими та свідками злочинів у громаді.

Згідно відповіді на запит, впродовж 10 місяців 2021 року неповнолітні громадяни стали постраждалими 14 злочинів та свідками 21 злочину. 

Кімнату відкрили 5 листопада і в той самий день відкрили кримінальне провадження за розбещення неповнолітніх й її (“зелену кімнату” — ред.) вже використовували. Також є ювенальні інспектори, які займаються не тільки кримінальними, а й адміністративними провадженнями, то якщо прийшла, наприклад, людина з двома дітьми, поки з однією працює інспектор, інша дитина може побути в кімнаті”, — розповів начальник відділення поліції №3 ГУНП Рівненської області Вадим Лажук. 

Також за словами начальника відділення, вартість робіт для відкриття “зеленої кімнати” склала 15 тисяч гривень. На ці кошти в приміщенні змінили вікно та обладнали аудіо-відеозв’язок. 

Під час відкриття приміщення міський голова Острога Юрій Ягодка зазначив, що “було б гарною ідеєю приводити діток у відділок поліції, проводити їм екскурсії, розповідати та показувати в ігровій формі, як працює поліція”. 

Начальник головного управління Національної поліції в Рівненській області Олексій Камишанський та начальник Острозького відділення поліції Вадим Лажук підтвердили, що екскурсії в поліцію дійсно планували проводити. 

За словами Олексія Камишанського: “Оскільки ми намагаємося бути більше відкритими, то не проти (проводити екскурсії — ред.), але після того, як вийдемо із «червоної зони»”.