В Острозькій академії відкрили фотовиставку робіт азовця Дмитра Козацького (ФОТОРЕПОРТАЖ)

20 жовтня в мистецькій галереї Острозької академії відкрили виставку фотографій бійця полку «Азов» Дмитра «Ореста» Козацького. Військовий — студент спеціальності «Політологія» в ОА.

Фото з інстаграм-сторінки Дмитра Козацького

З 1 березня по 20 травня «Орест» разом із побратимами тримав оборону на заводі «Азовсталь» у Маріуполі. Козацький – голова пресслужби полку «Азов» та автор відомих фото поранених військових у польовому шпиталі на «Азовсталі». Саме ці 25 світлин виставили в Острозькій академії.

«Героїчна оборона Маріуполя тривала 84 дні, 84 дні ці люди трималися, відрізані від будь-якої можливої допомоги. У ніч на 27 квітня російські війська бомбардують територію заводу авіабомбами, і залізобетонні перекриття не витиримують, руйнується і частково завалюється підземний шпиталь і операційна. Серед військових знову поранені та контужені. Фото, які ви бачите, якраз зроблені після цього жахливого бомбардування», — розповідає директорка музею Острозької академії Анастасія Хеленюк. 

Відвідувачі виставки також переглядали фільм «Фортеця Маріуполь. Останній день на Азовсталі», знятий Козацьким, та нещодавнє інтерв‘ю бійця. 

«В інтерв‘ю, які Дмитро встиг дати після виходу з полону, ми можемо побачити наскільки він світлий, наскільки він життєлюб. І я хотіла, щоб після цієї виставки у нас залишилося не тільки гнітюче, драматичне враження, але і приклад позитиву, який дає нам цей хлопець, приклад жити», — зазначає Анастасія Хеленюк.

Захід також відвідав ректор Острозької академії Ігор Пасічник.

«Сьогодні відкриваємо фотовиставку, яка облетіла вже весь світ, завдяки якій знають про нашого студента. Ми контактуємо з ним, він перебуває зараз на реабілітації і дуже радіє з того, що виставка його робіт проводиться в рідній альма-матер. Ця фотовиставка – історія українського героїзму, історія українського патріотизму і це та річ, на якій можна й треба формувати світогляд як підростаючого покоління, так і вже дорослих українців», — каже Ігор Пасічник.

Під час перегляду фоторобіт кожен із присутніх мав змогу записати коротке відеозвернення до автора світлин. Змонтоване відео працівники академії планують надіслати «Оресту». 

«Такі люди, як Дмитро Козацький мене дуже надихають, його сміливість заполонила мене, і тому було дуже захопливо хоч трохи доторкнутися до сенсу його світлин, до тих моментів, які він зафіксував. Тут безперечно є на що подивитися, бо це – наша історія, історія, яка пишеться у наші часи», — ділиться враженнями студент Острозької академії Юрій Штокалюк.

До слова, фотовиставка робіт Дмитра Козацького в підземній мистецькій галереї ОА триватиме до кінця року.

Фото: Ольга ОЧЕРЕТЯНА