«Я кайфую від того, що можу впливати на тих, хто в майбутньому зможе впливати на нашу державу», — голова Campus Ostroh Нікіта Бєляєв

Campus Ukraine — студентський рух, започаткований християнами-протестантами. Його головна мета — впливати на світогляд молоді та розвивати у неї лідерські якості. Організація діє у 30 містах України вже протягом 30 років. Острозький осередок «Кемпусу» нещодавно відсвяткував 5-річчя від початку діяльності.

Ostroh Info поспілкувалося із головою Campus Ostroh Нікітою Бєляєвим про роботу організації, проблеми, з якими стикається їхня команда та про цінності, які вони пропагують.

Фото: інстаграм-сторінка Campus Ostroh

Поява «Кемпусу» в Острозі

Нікіта Бєляєв — 24-річний хлопець родом із Черкас. Раніше навчався в Острозькій академії. Саме тоді, у 2018 році, приєднався до групи студентів-християн, що прагнула змінювати місцеве студентство.

“Ми були молодими, вчилися на 2 курсі й замислювалися над тим, що можемо зробити для того, аби студенти не просто пили та зависали десь під “ЕКО маркетом” чи в “Юнеті”. Ми думали над тим, як вони можуть розвиватися, реалізувати свій потенціал, як можуть стати більш активними”, — згадує Нікіта. 

Фото: Campus Ostroh

Тоді команда волонтерів зв’язалася із всеукраїнською організацією Campus і запросила її представників до Острога. Тут вони провели навчання для місцевого осередку та поділилися досвідом роботи з молоддю — проводили тренінги та майстер-класи.

«Ті волонтери були для нас кураторами, допомагали нам з проєктами на початку. Вони тренували нас, були з нами разом, і коли ми вже стали на ноги, то відпустили нас у вільне плавання», — розповідає голова острозького «Кемпусу».

Активну діяльність осередок розпочав з клубу вивчення англійської мови. Волонтерам вдалося залучити 8 спікерів-американців, які проводили заняття для 100 острозьких студентів. З того часу «Кемпус» організовує заходи регулярно. 

Фото: Campus Ostroh

Після закінчення навчання Нікіта вирішив залишитися в Острозі. Хлопець ділиться, що йому подобається працювати зі студентами і він отримує насолоду від того, що може впливати на майбутніх творців держави.

“Мені дуже подобається Острог. Я в нього закохався і тому лишився тут. Мене запалює думка про те, що я можу бути частинкою великих змін у країні. Я можу впливати на чиєсь життя і це дає мені імпульс до руху», — розповідає Нікіта.

Нікіта розповідає, що основа організації — християнські цінності, але наголошує, що їхній рух не нав’язує віру в Бога. До «Кемпусу» належать також агностики та люди інших релігій. За словами голови осередку, рух виховує у студентах ті моральні якості, які члени команди розвивали в собі.

“Однією з моїх цінностей є допомога людям. Також те, що корупція — зло, що це погано. На мене впливають ці християнські цінності, і я не хочу, щоб у моїй державі була корупція. Я вкладаю у студентів, з якими працюю, негативне до неї ставлення.

Campus також був досить популярний серед афроамериканців-мусульман якраз через те, що їх тут прийняли. Їхня віра не накладає на них обмеження і на нас теж ”,— запевняє Нікіта. 

Діяльність та фінансування

Окрім клубу англійської мови, команда реалізовувала й інші великі проєкти — організувала подорож до Карпат для студентів, туристичні походи Острожчиною, толоки та пікніки. Зараз острозький осередок «Кемпусу» не проводить масштабних заходів. Причина — онлайн-навчання у більшості студентів і нестача волонтерів, каже Нікіта. 

Також в осередку діє проєкт персонального коучингу і менторства «Я хто?» та «Я хто? Під час війни». За словами організаторів, у ньому волонтери допомагають студентам змінювати світогляд, розібратися у собі та почати шукати те, чим вони зможуть займатися в майбутньому.

Менш масштабні події у хабі проводять щосереди. Студенти переглядають короткометражні фільми та обговорюють їх, грають у настільний теніс і футбол, проводять час за настільними іграми. Також рефлексують на різні теми й беруть участь в інтелектуальних конкурсах. 

«Кемпус – це про моживості покращити свої комунікаційні здібності. Про те, щоб подолати свої бар’єри в спілкуванні. Тут ми здобуваємо такі навички, як виходити за рамки свого мислення, чути інших людей, чути іншу думку, приймати її», — каже Нікіта.

«Кемпус Острог» фінансують фонди, які співпрацюють із центральним офісом організації у Києві. Також острозький осередок шукає донорів — людей, які поділяють моральні принципи руху. Здебільшого, це християни з Острога чи інших українських міст, а також релігійні громади.

Організація зараз майже не взаємодіє із острозькою владою. Нікіта розповідає, що команда зіткнулася із байдужістю чиновників та не змогла отримати від них очікуваної підтримки. 

«Позаминулого року ми робили 3 великих прибирання. Потім наштовхнулися на таку проблему, що ми поприбирали, усе зробили, депутати прийшли, пофоткалися й пішли. Ми зібрали величезну купу сміття, яку нам обіцяли вивезти, але водоканал так і не зробив цього. Через ситуацію залишилося негативне враження», — розповідає Нікіта.

Голова острозького «Кемпусу» ділиться, що після початку повномасштабної війни багато волонтерів роз’їхалися по різних містах України, тому їхня команда різко зменшилася. Зараз організація шукає нових охочих приєднатися до руху і вірить, що зможе продовжити діяти, попри всі труднощі. 

Анна Маштабей, Богдана Торба