«Прозорість бюджету»: Кабмін запровадив монетизацію пільг на проїзд

Уряд  прийняв постанову про монетизацію пільг на проїзд «усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах».

Про це повідомляє Урядовий портал.

Тепер пільговики замість безкоштовних послуг, отримуватимуть кошти, щоб розраховуватися за ці послуги. До прикладу, пенсіонерам нараховуватимуть певний грошовий еквівалент, яким потрібно розраховуватися за проїзд. Компенсації пільговикам будуть виплачувати щомісяця. Розмір суми визначатимуть обласні ради. Оплачуватимуть 30 поїздок за середньою ціною проїзду у місцевому громадському транспорті.

Для людей з інвалідністю 1-ї, 2-ї групи та дітей з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах, закладах загальної середньої та професійної освіти, розмір виплати подвоюється.

У постанові йдеться, що новий законопроект усуває несправедливість нерівномірного доступу до коштів.

 «По-перше, відпаде таке явище як приниження пенсіонерів та інших пільговиків – коли водії маршруток відмовляються везти їх. Так само не буде сенсу у фальшивих пільгових посвідчення. Перевізники (приватні, комунальні, державні), своєю чергою, отримуватимуть вчасно кошти за надані послуги, зможуть планувати свій розвиток. Але і «відмазки» про погану якість послуг «бо нам не заплатили з бюджету за пільговиків» – теж не будуть актуальні»,коментує на своїй сторінці у Фейсбуці постанову Ігор Васюник – перший заступник Голови комітету з питань транспорту Верховної Ради України.

Такий досвід Україна переймає від США, Австралії та Новій Зеландії, які вже давно перейшли на монетизацію пільг, і не тільки на проїзд.

 Софія ГРИЗОВСЬКА