Уряд розформував Острозький район

Кабінет міністрів затвердив список 129 районів в Україні, замість 490 існуючих. Рівненську область поділили на чотири райони: Вараський, Дубенський, Рівненський та Сарненський. Про це повідомляє сайт Кабінету міністрів України.

 

“Існуючий районний поділ був утворений ще в СРСР, у першій половині минулого століття. Це не відповідає сучасним стандартам адміністративно-територіального поділу на субрегіональному рівні, тому треба наводити порядок”, — зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, новий проєкт районування областей потрібен для ефективного функціонування влади.

 

“Для прикладу, є райони, де проживає 5 тисяч людей, і є райони, де проживає 180 тисяч людей. Великі перекоси у субвенціях, дотаціях. Відповідальність у таких районах однакова, а навантаження різне», — зазначив глава уряду.

Рівненську область поділили на чотири райони: Вараський, Дубенський, Рівненський та Сарненський.

“Острог – місто периферійне, яке знаходиться на межі трьох областей, і попасти йому в район, який матиме більше 600 тис. населення , на мою думку, буде трохи складно.  Ми збирали позачергову сесію та зверталися до Кабінету міністрів, до міських та обласних  депутатів, щоб Острозький , Корецький та Гощанський райони залишилися в одному складні, але нас, напевно, не почули. Щодо розподілу бюджету: поки що нічого не знаю “,- зазначає мер Острога Шикер Олександр 

Варто зазначити, що  постанову планують доопрацювати й тоді опублікувати. Вінницьку, Житомирську, Полтавську, Одеську, Львівську та Сумську області переглянуть.