Острозький лісгосп звітує про готовність до захисту лісу

В Острозькому лісовому господарстві 28 квітня провели семінар-нараду щодо запобігання пожежам, забрудненню та розкраданню у лісовому масиві. Захід організували для працівників лісової охорони, щоб продемонструвати можливості техніки та на практиці перевірити готовність лісгоспу до надзвичайних ситуацій.

Початок травня уже традиційно асоціюється зі святами та відпочинком на природі. Тож поки жителі острожчини обирають місця для пікніків, для працівників лісгоспу починається період збільшення кількості правопорушень, скоєних у лісовому масиві.

До надзвичайних ситуацій на території лісових угідь готувалися не лише працівники лісгоспу. На семінар-нараду також були запрошені: начальник Острозького відділу поліції головного управління національної поліції в Рівненській області підполковник поліції Самчук Валерій Петрович, начальник ДПРЧ ГУДСНС № 17 капітан служби цивільного захисту Бурковський Олександр Олександрович, завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій Мартинюк Віктор Євгенович, в.о голова адміністрації Мельник Василь Вікторович та адміністрація Острозького держлісгоспу.

1.jpg

Почався пожежно-небезпечний період і ми повинні спільно до нього підготуватися. У минулому році згоріла не одна тисяча гектарів лісів, нанесені мільйонні збитки для держави. Однією з причин втрати частини лісового масиву було невчасне реагування як державної лісової охорони, так і МЧС. Для того, щоб такі випадки не повторювались, ми вирішили зібрати сьогодні нараду, аби звернути увагу та обговорити особливості роботи працівника лісгоспу

– доповідає директор підприємства Михайло Крук.

На початку наради лісничий Юрій Маліванчук звітує про роботу, яку працівники лісгоспу вже виконали, з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій:

Ми перекопали лісовозні дороги, встановили шлагбауми перекрили лісові масиви та поставили відповідні знаки, які попереджають про заборону в’їзду на територію лісу у зв’язку з пожежонебезпечним періодом,

– зазначає він.

Після короткої доповіді Юрій Маліванчук провів екскурсію в приміщенні на території лісництва, де був зібраний та складений пожежний інвентар. На стелажах складу знаходились необхідні речі для гасіння локальної пожежі: все необхідне починаючи від спецодягу рятувальників і закінчуючи сокирами та вогнегасником яскраво червоного кольору. Окрім того на стінах приміщення були розміщені стенди з інвентарим листом, правила пожежної безпеки та карта із зображенням всього Верхівського лісового масиву.

2.jpg

2_.jpg

Згадали також і про вирубку лісів, розповіли, як запобігатимуть незаконному обігу деревини та браконьєрству.  Для того, аби боротися з правопорушниками згідно наказу № 133 від 25 квітня 2016 року було створено постійно діючу групу оперативного реагування, на випадки незаконних вирубок лісу, запобігання незаконного обігу деревини та браконьєрству. Така група повністю забезпечена необхідним знаряддям:

… лісгоспу також виданий автомобіль «Нива тайга» з реєстраційним номером ВК 5204, обладнана GPS, системою відео реєстрації, засобами зв’язку з радіостанціями, які закріплюють в лісовому масиві та дозволяють зафіксувати правопорушника. Окрім того була надана допомога від правоохоронних органів, а саме забезпечення лісової охорони засобами самозахисту – балончики, резинові дубинки, радіозв’язок. Також новацією є програма для ґаджетів «Digital delta», яка дозволяє онлайн прокласти найближчі маршрути до правопорушника,

– доповідає Головний лісничий Семенчук Ігор.

Звітують працівники лісгоспу також і про методи відновлення лісових угідь. Демонструють маленький розсадник, який складається з декількох коробів, у яких сіють хвойні породи дерев та розповідають, що потрібно робити для того, аби виростити нове покоління «новорічних красунь». Стверджують, що за умови правильного догляду за сіянцями з одного короба  можна отримати близько гектара нових насаджень.

3.jpg

3_.jpg

Від обов’язкової частини семінару переходять до урочистої. За плідну роботу відзначають найкращих працівників, та призначають грошову винагороду у розмірі 0,5 по судовому окладу Інженерам лісового господарства першої категорії Сьомаку Сергію Володимировичу та Клімову Юрію Івановичу, Інженеру охорони і захисту лісу Ткачуку Дмитру Володимировичу, Мисливствознавцю другої категорії Дем’янчуку Петру Омеляновичу. Своїх підлеглих Михайло Крук заохочує продовжувати працювати з такими ж результатами не лише грамотами та преміями, а й словами подяки, за плідну роботу.

4.jpg

Наостанок все, про що розмовляли та згадували протягом семінару, вирішують продемонструвати у дії. Увагу акцентують саме на роботі зі спеціальною технікою: модулем, який створений на базі МПЗ 82. Перше практичне завдання, яке ставлять перед групою рятувальників – демонстрація швидкого реагування та роботи бригади під час пожежі лісового масиву. Вправилися чоловіки за 1 хвилину, 18 секунд керівництво ж констатує, що результат хороший та додають: оперативна робота рятувальників та хороша техніка – можуть врятувати не один гектар лісових угідь.

DSC_0773 DSC_0786

Також демонструють роботу модуля МПЗ 82, якого використовують для створення траншей, за допомогою яких локалізовують пожежі.

6.jpg

Закінчують семінар-нараду працівники лісгоспу у позитивному настрої та висловлюють сподівання, що застосовувати  техніку цьогоріч доведеться лише в навчальних цілях.

Тетяна ОКСЕНЮК
Наталія СТАДНІК